Hokejový most Beroun - Písek: V písecké šatně bylo konečně zase veselo... a zaslouženě!

Písecký web přináší tradiční hokejový most, tentokrát z Berouna, kde přivítají hráče IHC domácí Medvědi. Které z mužstev zvládne lépe důležitý souboj dvou obyvatel tabulkového suterénu?
Písečtí trenéři využili pro důležitý duel tuto sestavu: Mazanec - Kameš, Makovský, Semrád, Petráček, Kužel, Klement - Rod, M. Heřman, Kubeš - Marek, Petruška, Dalecký - Ferebauer, Vlček, Polodna - Sedláček, Vaniš, R. Heřman.

Očekávání velmi bojovné a důrazné partie se naplnilo už v první třetině, ale průběžného skóre se to nedotklo. Písečtí hráči jsou zatím v defenzívě svědomití a v útočné fázi aktivní, ale všechny jejich střelecké pokusy lapil berounský gólman Kůdela. Stín na hru hostů zatím vrhají jen tři vyloučení, při kterých se středočeský celek nastěhoval do útočného pásma, ale defenzíva IHC v čele s Mazancem zatím svou klec pozorně střeží.

Pro Jihočechy nezačala druhá třetina dobře. Hned v úvodu si nedokázali poradit se zbytkem soupeřovy přesilovky, nechali se uzamknout ve svém pásmu a zkušený berounský útočník Havel otevřel skóre přesnou střelou od modré čáry. Už po dvou minutách hry ale přispěchali hráči Písku s odpovědí a po manévrech jejich první formace zbavil Kůdelu kouzla Rod (trefil se poprvé po návratu do píseckého dresu). Další úder domácímu sebevědomí na sebe nenechal dlouho čekat. Aktivní písecký celek se znovu zabydlel v útočném pásmu, Kameš vystřelil od modré a důrazný R. Heřman změnil dráhu puku přesně podle přání svého i spoluhráčů - 1:2. Zhruba dvouminutové rozmezí zůstalo zachováno i při čtvrtém gólu střetnutí. Hosté si nepohlídali Doležalovu křížnou přihrávku a nedůsledně pokrytý berounský forvard Plichta byl u levé tyče Mazancovy klece včas - 2:2. Ještě ve druhé části se přesto stihlo písecké mužstvo za svůj výkon v dosavadním průběhu zápasu odměnit. V jeho přesilové hře vypálil do skrumáže před Kůdelovou brankou Makovský a s pohotovou tečí tentokrát přispěchal Dalecký. Družina z jihu Čech si tak přenesla do třetí části jednobrankový náskok. Podaří se jí ho udržet?

Jak se ve třetím dějství ukázalo, uhájení těsného náskoku bylo zbytečně skromným přáním. Už po šestapadesáti vteřinách hry si totiž na Rodovu přihrávku nabruslil za záda berounských obránců Dalecký a svůj výpad mazácky přetavil ve čtvrtý písecký gól. Tento moment bojovníky od Otavy ještě více uklidnil nabudil a neomylně kormidlovali důležitý zápas vstříc svému triumfu. Na konci 47. minuty se navíc narodil další samostatný únik Písku; tentokrát se řítil na Kůdelu Ferebauer a s přispěním štěstí procedil puk do medvědí klece popáté. Mírnou komplikaci na cestě k cennému vítězství postavila před písecký soubor 51. minuta. V domácí přesilové hře se trefil ranou nad Mazancovu vyrážečku kapitán Medvědů Hrdel a rozfoukal pro svůj tým plamínek naděje. Ten ovšem čekal na další svěží vítr marně a nakonec definitivně pohasl v čase 58:27, kdy se při power play soupeře podruhé v utkání zapsal do statistik Rod - 3:6.

Písečtí hokejisté si tak po delší době - a nutno dodat, že naprosto zaslouženě - oživili v kabině slova svého vítězného pokřiku.