Hokejový most Havlíčkův Brod - Písek

Písek v Havl. Brodě těsně prohrál.
17:00 Písecký tým nastoupí v naprosto stejné sestavě jako v domácím utkání proti Benátkám nad Jizerou.

Sedláček - Kolarz, Všetečka, Žovinec, Pavlíček, Lukáč, Kanov, Havran, Dvořák - Nouza, Luňák, Slavík - Antončík, Nedorost, Kudrna - Polodna, Šperger, Mrkvička - Ferebauer, Vaniš, Suja.

V novém roce jsou hráči od Otavy zatím stoprocentní. Podaří se sérii výher hokejistům Písku dnes prodloužit?

18:08. První část utkání je u konce. Hosté se zatím prezentují velmi aktivní hrou a velice dobře se jim zatím daří eliminovat soupeřovy útoky. Také kvůli tomu se Rebelové dostali v průběhu prvních dvaceti minut pouze dvakrát do vážnější šance. Z branky se ale radovali hráči z jihu Čech. V 18. minutě se Vaniš natlačil před bránu a kotouč dorazil za záda dezorientovaného Nerudy Jiří Ferebauer - 0:1. Pokud hostům nasazení z první části vydrží, mají velkou šanci v Kotlině bodovat.

18:54 Také prostřední část je již minulostí. Za průběhem druhé třetiny se ohlédl písecký útočník Šimon Antončík: „Snažíme se se soupeřem hodně bruslit, napadáme ho ve dvou a hrajeme dobře. Bohužel jsme tam v závěru udělali chybu, nechali se vyloučit a soupeř vyrovnal. Do poslední třetiny musíme jít naprosto stejně, nebát se hrát a proměnit nějakou šanci.“

Svatá pravda! Písecké mužstvo odehrálo prostřední dějství ve velkém stylu, bylo aktivní, důrazné i nebezpečné. Za záda velmi dobře chytajícího Nerudy bohužel žádná střela nepropadla, přestože některé šance byly z kategorie vyložených. Nutno dodat, že domácí oproti úvodní části také přidali a gólman Sedláček musel vytasit několik výborných zákroků. V samém závěru si Jihočeši naprosto zbytečně vybrali svou slabší chvilku, obránce Havran usedl na trestnou lavici a následná dobře mířená střela Protivného vrátila skóre do remízové podoby.

Zásahy brankařů ve druhé třetině Neruda (HBR) – 15 (celkově 24) , Sedláček (PIS) – 11 (celkově 20).

19:40 Na začátku závěrečné části domácí dokonali obrat, když Sedláčka pokořil Petr Polodna. Šance na vyrovnání se hostům rozhodně naskytla, minutová početná převaha dvou hráčů ale druhou branku nepřinesla. Nepomohla ani závěrečná hra bez brankáře a Písek tak nechal všechny body v Havl. Brodě. Píseckým se proti se proti stejnému soupeři v této sezoně vůbec nedaří. Rebelům Písek podlehl již potřetí.