Hokejový most Hradec Králové - Písek: Stále ta stejná smutná písnička...

Web IHC Písek se dnes po tradičním mostě vypravil s píseckými hokejisty na led Královských lvů z Hradce Králové. Na východě Čech se mají hráči od Otavy pokusit oplatit soupeři porážku z prvního vzájemného střetnutí (2:5).
Písek půjde do utkání v Hradci v tomto složení: Halmoši – Dvořák, Kameš, Semrád, Petráček, Drtil, Klement, Kříž – Kubeš, M. Heřman, Rod – Dalecký, Petruška, Marek – Polodna, Vlček, Ferebauer – Strnad, Sedláček, R, Heřman.

Ještě před úvodním vhazováním museli písečtí trenéři sáhnout do plánované sestavy, to když zůstal v teplé bundě jen na tribuně indisponovaný Kučera. Do zápasu měli Jihočeši raketový nástup a už po třiceti vteřinách zazvonila na horní tyč dělovka Martina Heřmana. Tento moment probudil v píseckém týmu ofenzivní choutky a domácí brankář Luňák byl dlouho zaměstnanějším mužem než jeho protějšek Halmoši. V 10. minutě se hosté dočkali zasloužené odměny, to když stál na konci přímočaré akce třetího útoku Polodna a potvrdil svou střeleckou pohodu z posledních dnů. Mužstvo Písku pokračovalo v kvalitním výkonu i v příštích minutách. Necelé čtyři minuty před koncem ale nabídlo Královským lvům vyrovnávající trefu jako na zlatém podnose - zkušený Mikeska se snadno zmocnil puku, obkroužil branku a vyzval k pohodlnému zakončení nedůrazně obsazeného Haluzu. Od této chvíle byli domácí hráči nebezpečnější, vynutili si i přesilovku, ale stav 1:1 zůstal nezměněn.
Zásahy brankářů v 1. třetině: Filip Luňák 11 - Dominik Halmoši 10.

Domácí celek od druhé třetiny přidal, hosté ze svého aktivního a zodpovědného výkonu slevili, a tak budou v poslední třetině dohánět dvoubrankové manko. Největším smolařem je zatím zcela jednoznačně Martin Heřman, který podruhé v utkání orazítkoval konstrukci hradecké klece. Brzy naopak uhodilo na druhé straně. Krátce poté, o se zápas přehoupl do své druhé poloviny, zlomil Petruška hůl na buly v útočném pásmu, Východočeši přešli do protiútoku a na jeho konci stál přesný zásah Tvrdíka. Také zatím poslední branku hosté královéhradeckému týmu doslova darovali. V době, kdy hráli přesilovku a uzamkli soupeře v jeho branné třetině, odpískal rozhodčí sekání Klementovi a bylo po výhodě. V následné početní převaze domácího mužstva zacílil do skrumáže před Halmošiho brankou Roupec a puk skončil v síti - 3:1.
Zásahy brankářů ve 2. třetině: Filip Luňák 7 - Dominik Halmoši 12.

Povedenější vstup do závěrečného dějství si snad Jihočeši ani nemohli přát. Díky využité početní výhodě přiblížil hosty na dostřel zaskakující kapitán Kubeš po ideální přihrávce "novice" Roda. Pro zkušeného útočníka, který hostuje v Písku právě z Hradce Králové, to byla první sezonní trefa do černého. Radost na písecké střídačce vzápětí přerostla v euforii. Vlčkovu střelu úspěšně dorazil Polodna a svou druhou brankou v utkání srovnal na 3:3. Po třetím obdrženém gólu se hradecké branky poroučel Luňák a mezi tyče zamířil Čech. Písečtí drželi nadějný stav až po 52. minuty. Poté hosté využili svou druhou početní výhodu v utkání a gólem pardubického hosta Radila strhli definitivně vedení na svou stranu. O tři minuty později završil přečíslení dva na jednoho obránce Kania a bylo rozhodnuto. Písek prohrál v Hradci Králové 3:5.