Hokejový most Kadaň - Písek

Průběžně aktualizujeme. Písečtí hokejisté dnes hrají v Kadani. Začátek středečního utkání se hostům vůbec nevydařil a po první části Písek prohrával o čtyři branky. Po gólem Nouzy a Polodny se situace přece jenom vylepšila, více branek už ale hosté vstřelit nedokázali a v Kadani prohráli o dva góly.
17:50 Písek v Kadani nastoupí v tomto složení: Přikryl - Kolář, Němeček, Parýzek, Lukáč, Všetečka, Kanov, Bača – Bělohlav, Nouza Kotrla – Eberle, Šperger, Mrkvička – Suja, Luňák, Polodna – Ferebauer, Vaniš, Kudrna – Mošovský.

První mistrovské utkání v píseckých barvách odehraje Lukáš Luňák. Útočník Sparty letos stihl dva starty za Spartu, dnes se bude snažit pomoci Jihočechům ukořistit body v Kadani.

18:40 První dvacetiminutovka byla z pohledu Jihočechů jako ze zlého snu, a to po všech stránkách. V plném počtu hra působila vyrovnaným dojmem, domácí hráči ale dostali neskutečný prostor v píseckém obranném pásmu a toho také dokonale patřičně využít. Písečtí si v první části vybrali porci několika nešťastných momentů. Ten první předcházel úvodní trefě Kadaně v její přesilovce, to když se puk všemožným způsobem odrazil na hůl Nováka a na toho zívala odkrytá branka. V 9. minutě už to bylo o dvě branky, to když Stehlík dostal opět hodně volnosti a procedil puk mezi tělem a levou rukou gólmana Přikryla. Jen o tři minuty později písecký brankář neviděl na střelu Mazance a po třetí kapitulaci se poroučel z brány. Neskutečně hořkou tečku za úvodní dvacetiminutovkou udělala druhá trefa ex-píseckého útočníka Nováka, jen několik vteřin před první sirénou. Hosté si rovněž během úvodní části vytvořili několik slibných šancí, těmi však pohrdli stejně jako minutovou přesilovkou 5 na 3. Stav po prvních dvacet minutách vypadá hrozivě, Písek prohrává o čtyři branky. V kabině hostů panuje o první přestávce velmi bouřlivá atmosféra.

Zásahy brankařů v první třetině: Kamil Jarina (KAD) – 9 zásahů, Petr Přikryl (PIS) – 8 zásahů, Vojtěch Sedláček (PIS) – 6 zásahů.

19:31 Písečtí hokejisté se postavili k utkání čelem a od úvodních minut druhé části hýřili aktivitou i důrazem. Odměna na sebe nenechala dlouho čekat. Hosté dostali příležitost zahrát si ve dvojnásobné početní převaze a dlouho si s ní nevěděli rady. Až při třetím končícím trestu domácího hráče vystřelil od modré Bělohlav, Kotrlova dorážka se ještě neujala, připravila však prostor pro zakončujícího Nouzu – 4:1. o čtyři minuty později bylo na hostující střídačce i ve vytrvale povzbuzující skupince píseckých fandů ještě veseleji. Polodna se ve středním pásmu nadechl k dravému průniku a zakončil ho výtečnou střelou do pravého rohu Jarinovy branky. V dalších minutách sice zbrzdila jihočeskou jízdu další oslabení, ale nasazení, kterým se její členové prezentovali je velmi solidním příslibem do závěrečné dvacetiminutovky. Písek je opět ve hře!

Zásahy brankářů ve druhé části: Kamil Jarina (KAD) – 14, Vojtěch Sedláček (PIS) – 9.

19:35 Pavel Šácha, mediální zástupce klubu, podal z Kadaně tuto zprávu: „Tato třetina byla úplně o něčem jiném, zatím můžeme litovat, že jsme si to vybrali v první části až do dna. Pokud ale bude poslední část sehraná v podobném duchu jako ta předchozí, pevně věřím, že si nějaký bodový zisk z Kadaně odvezeme.“

20:26 Je konec. Písek měl ve třetí třetině herně navrch, domácí si však dvoubrankový náskok dokázali uhlídat a ze středečního utkání tak berou všechny body. Písek může litovat velmi špatného začátku, kdy si Kadaňští vyprodukovali luxusní čtyřbrankový náskok. Písecký tým se tak bude vracet k Otavě s prázdnou.