Hokejový most Litoměřice - Písek: Pondělní výprava k Labi Jihočechům pořádně zhořkla

Web IHC Písek tentokrát doprovázel svůj tým po tradičním hokejovém mostě až do litoměřické Kalich arény. Hosté ji nakonec opouštěli zklamaní z porážky 2:5, jejíž základ spadá do druhé části hry.
Jihočeši nastoupí do utkání v tomto složení: Halmoši - Růžička, Makovský, Klement, Kužel, Drtil, Semrád, Dvořák, Kříž - Kubeš, M. Heřman, Rod - Polodna, Vlček, Ferebauer - Petruška, Šperger, Sedláček - R. Heřman, Vaniš, Marek.

Úvod zápasu si celek z jihu Čech za rámeček dát nemohl. Jeho hráči zaostávali za soupeřem v pohybu a brankář Halmoši byl v časté permanenci. Jediným zábleskem v šedi píseckého vstupu do zápasu se stal rychlý protiútok, při kterém trefil Sedláček tyč odkryté litoměřické branky. V 8. minutě se domácí odrazili do zaslouženého vedení - střelecký pokus Žálčíka z hranice kruhu sice Halmoši stihl přibrzdit, puk ale nakonec přece jen doklouzal za brankovou čáru. Po inkasované brance hosté přece jen získávali pevnou půdu pod nohama a několika nebezpečnými výpady ukončili domácímu brankáři Přikrylovi dovolenou. V 11. minutě se za to písecký tým při své početní převaze odměnil vyrovnáním. Přihrávka Vlčka od zadního mantinelu našla před brankou píseckou ničivou zbraň posledních dnů Polodnu, a ten se prosadil už posedmé z osmi zápasů v řadě. Zbylé minuty první třetiny nabídly oboustranný "hurá hokej" s řadou rušných momentů, ale také zbytečných chyb. Zaměstnanějším z obou gólmanů byl Halmoši, nerozhodný stav však zůstal v platnosti.

Do druhé třetiny už v píseckém dresu nenastoupil útočník Tomáš Rod, který putoval do litoměřické nemocnice s otřesem mozku a s výpravou domů neodcestoval. To však nebyla jediná hostující ztráta. Hra Píseckých pozbyla potřebného náboje, naopak v ní přibylo ohromné množství individuálních a taktických chyb. Není proto divu, že se tím Severočechům otevřela vcelku snadná cesta k zisku vedení. Ve 31. minutě vrátil vedení na litoměřickou stranu přesnou ranou z mezikruží Sobotka. Třetí branka domácího Stadionu se narodila v 37. minutě, kdy Halmošiho překonal zakončením á la Forsberg ze samostatného úniku Gerhát. V poslední minutě druhé části přidal svou druhou branku v utkání šikovný sparťanský útočník Žálčík a po čtyřiceti minutách svítil na tabuli stav 4:1.

Ve třetí části už k výraznějším proměnám nedošlo. Písečtí sice šli vytouženému zvratu naproti a díky brance Vlčka skutečně vykřesali naději, víc ale v utkání nestihli. Čas pro možný výsledkový obrat přitom už předtím prodloužil Halmoši, který chytil několik slepených tutovek domácích útočníků a zneškodnil i Mrňův samostatný nájezd. Stejný litoměřický forvard se přesto do gólových statistik zapsal, když využil několikerou šanci svého týmu při hostující hře bez brankáře a uzavřel skóre utkání.