Hokejový most Mladá Boleslav - Písek: Písečtí na ledě lídra nebodovali, ale ani herně nepropadli

Písecké mužstvo dnes hraje na ledě vedoucího týmu tabulky z Mladé Boleslavi a prostřednictvím tradičního mostu poznají atmosféru a průběh zápasu také písečtí fanoušci.

Trenéři Jindřich Setikovský a Jiří Kudrna vyslali do boje tuto sestavu: Halmoši - Veselý, Petráček, Kužel, Kříž, Dan Růžička, Ruprecht, od 21. navíc Dvořák - Kubeš, Kučera, Marek - Sedláček, Vlček, Ferebauer - Petruška, Vaniš, R. Heřman, od 21. navíc Bernad, Homolka.

Premiéru v píseckém dresu si tentokrát odbyde plzeňský obránce Dan Růžička.

Lepší scénář první třetiny si Mladoboleslavští ani nemohli přát. Už po několika minutách hry se jim naskytla výhoda dvojnásobné početní převahy a mohutný nápor domácí pětice zužitkoval Kafka - 1:0. V 11. minutě udeřil lídr tabulky podruhé - na hranici kruhu se dostal ke střele Rys a nekompromisně propálil Halmošiho. K dalšímu navýšení náskoku dopomohlo Středočechům už třetí vyloučení hostů. Tentokrát zakončil trvalý zámek před Halmošiho klecí Demel - 3:0. O necelé tři minuty později dodali písečtí hráči zápasu zajímavou zápletku. Také oni dostali od rozhodčího Škrobáka výhodu přesilovky pěti proti třem, kterou přetavil ve snižující gól novic Dan Růžička - 3:1. Pokračující početní výhodu už hostující celek nevyužil, naopak v závěru vrátil pohodu na domácí střídačku Mikulík - 4:1. Vedení středočeského týmu mohlo být výraznější, neboť se další dvě střely odrazily od tyče Halmošiho svatyně.

V prostředním dějství čekali diváci na gól marně. Mladoboleslavské mužstvo nadále Jihočechy přehrávalo, ale řadu nebezpečných situací před svou brankou znovu vyřešil Halmoši. Písečtí byli ve druhé části směrem dopředu aktivnější i odvážnější, ale chyběl jim potřebný klid. Jedinečná šance na snížení domácího náskoku se jim naskytla v posledních minutách druhé třetiny, kdy hráli znovu v pěti proti třem. Největší příležitost měl v této početní výhodě Marek, ale netrefil zcela odkrytou klec. A protože i další možnost v podání dorážejícího Vlčka pouze olízla pravou tyč Valentovy branky, zůstal výsledek nezměněn.

Poslední dvacetiminutovku odehrálo písecké mužstvo velmi dobře a zodpovědným výkonem drželo velkého favorita zápasu na uzdě. Ten se navzdory tomu jednou gólově prosadil, to když Němečkovu střelu od modré čáry zaregistroval písecký gólman až v brance.
Přestože se tentokrát překvapení nekonalo, nezaznamenali hosté podobné selhání jako při nedávném zápase v Ústí nad Labem a udrželi výkonnostní laťku v důstojné pozici.