Hokejový most Šumperk - Písek

Páté utkání skupiny O baráž odehráli hokejisté Písku na šumperském ledě. Zápas se Jihočechům vůbec nevydařil a svěřenci trenérů Setikovského a Kudrny se vracejí domů s vysokou porážkou.
Písek do utkání v Šumperku nastoupil v této sesatvě: Halmoši – Pavlíček, Dvořák, Makovský, Kříž, Ruprecht, Semrád – Heřman, Šperger, Kotrla – Polodna, Vlček, Kučera – Kubeš, Vaniš, Slavík – Markulinec.

Na šumperském ledě se hrála v 1. třetině alespoň z pohledu hostů nepříliš záživná partie. Domácí v ní byli výrazně střelecky aktivnější, vyslali na Halmošiho branku 18 střeleckých pokusů a z toho tři skončily za jeho zády. První gólový moment zápasu se urodil už ve 2. minutě, kdy zamířil z mezikruží přesně domácí Tesařík. V 11. minutě postihla nepříjemnost šumperského gólmana Vajnera (loni působil v Písku), který propustil do své branky střelu Polodny zpoza obránce – 1:1. Ve zbytku první části už se ale prosazovali pouze Moravané. Jen chvíli po píseckém vyrovnání překonal vytíženého Halmošiho Sedlák a v předposlední minutě se ujala pohotová teč Finsterleho v početní převaze šumperského mužstva – 3:1.

Druhá třetina věrně kopírovala průběh té předchozí a skóre zápasu vyrostlo do hrozivé podoby. Už po necelých čtyřech minutách hry skončilo zápasové účinkování pro brankáře Halmošiho, který nejprve inkasoval v oslabení po Sedlákově střele a téměř vzápětí ho překonal Prokopec – 5:1. V písecké brance si od té doby odbývá svůj prvoligový debut junior Matěj Škuta. Také on měl v dalším průběhu druhé třetiny práce dost a dost, likvidoval i trestné střílení Červenky, na tři střely Draků byl ale krátký. Nejprve si ho při samostatném průniku vychutnal zkušený matador Plášek, ve 35. minutě inkasoval z hole Langra a o necelé tři minuty později přidal osmý gól šumperského týmu Brunec. Z nevýrazného výkonu Jihočechů se ale během druhé části utkání přece jenom narodil gólový okamžik, a to ve 31. minutě, kdy překonal Vajnera z bezprostřední blízkosti Vlček. Tento okamžik se stal signálem pro domácí střídačku a také na straně Moravanů se zapojil do zápasu náhradní gólman Rozum.

Po bouřlivé druhé třetině, ve které diváci viděli celkem šest branek, se v závěrečném dějství hra ustálila a ke změně stavu už došlo pouze jedenkrát, a to v samotném závěru utkání. V 58. minutě provedl poslední korekci Sedlák a dokonal svůj hattrick v utkání. Písek prohrál na šumperském ledě 2:9.