Hokejový most Šumperk - Písek: Bojovná družina od Otavy ukradla Drakům cenný bod

Web píseckého hokejového klubu tentokrát doprovodil mužstvo na jeho nejdelší prvoligovou štaci do Šumperka, aby po tradičním mostě nasměroval k Otavě aktuální zprávy o dění na ledě.
Písecký tým má za sebou strastiplnou cestu do dalekého Šumperku. Vše se na tamním zimním stadionu chystá k utkání mezi domácím Šumperkem a Pískem. Celek od Otavy vyrukuje do zápasu v této sestavě: Halmoši (Lehečka) – Růžička, Klement, Boháč, Semrád, Makovský, Drtil, Doudera – Sedláček, Šperger, Marek – R. Heřman, M. Heřman, Petruška - Slavík, Vlček, Strnad – Kučera, Vaniš, Polodna.

Po úvodní části hry drží mužstvo z Písku na šumperském ledě lichotivý výsledek 1:1. Zápas pro něj odstartoval velmi slibně. Ve 3. minutě si počínala důrazně před domácí brankou dvojice Strnad, Vlček a druhý jmenovaný procedil puk za záda brankáře Štůraly. Bohužel v dalších minutách pustili hosté Moravany do tlaku, a to především vinou série nedovolených zákroků. Dvakrát se dokonce bránili ve třech, a hned první dvojnásobné oslabení potrestali domácí vyrovnávajícím gólem, jehož autorem byl Staněk. Šumperští Draci strávili i další početní výhody nebezpečně blízko Halmošiho svatyně, její strážce ale všem dalším domácím střelám odolal.
Zásahy brankářů v první třetině: Štůrala 4 – Halmoši 11.

Jihočeská výprava bude ve třetí dvacetiminutovce dotahovat jednobrankové manko. Při hře pět na pět je zápas naprosto vyrovnaný, tohoto „luxusu“ si ale Písečtí příliš neužili. První početní převahu ještě šumperský celek nevyužil. Bezprostředně po návratu z trestné lavice se hostující útočník Strnad dostal do tvrdého střetu s Haasem a vyfasoval za ro nejen trest pět minut a do konce utkání, ale také trest ve hře znamenající disciplinární řešení. V té chvíli přiletěl na střídačku hostů plný kelímek s pivem... Netrvalo dlouho a Draci nabídnutou šanci využili – úspěšným střelcem byl Podešva. Zbytek Strnadova trestu hostující tým přečkal a vzápětí přichystal soupeři drtivý úder – po závaru před Štůralovo brankou se odrazil puk na hůl Sedláčka a ten zamířil přesně. Nerozhodný stav 2:2 měl bohužel pro Písecké jepičí život. V 18. minutě vyrobili hosté hrubou chybu v rozehrávce a domácí svůj výpad dvou hráčů proti osamocenému brankáři Halmošimu přetavili v rozdílový gól, jehož autorem byl Haas.
Zásahy brankářů ve druhé třetině: Štůrala 8 – Halmoši 12.

Třetí část hry se závěrečným dějstvím nestala a utkání se překulilo do prodloužení. Jen pár desítek vteřin po zahájení třetiny se o to postaral R. Heřman, který zaskočil Štůralu střelou zpoza obránce a srovnal skóre na 3:3. Od tohoto momentu byl píseckých hokejistů plný led a dlouho svého soupeře přehrávali. Důkazem nespokojenosti domácích příznivců byl stále častější pískot na adresu jejich týmu. Až v několika posledních minutách se hra vyrovnala, a také brankář Halmoši si připsal sérii ostrých zákroků.

V pětiminutovém prodloužení ladili překvapivě ofenzivnější notu Jihočeši, k čemuž jim dopomohla i početní převaha, rozhodnutí se zápas ale navzdory dvěma vyloženýnm šancím Petrušky a Špergera nedočkal.
Písecký tým se tak podruhé v řadě ponořil do víru samostatných nájezdů a znovu z něj vyšel jako poražený. V úvodních dvou sériích střelci neuspěli (na straně hostů R. Heřman a Vlček). Třetí díl loterie odstartoval Vrdlovec a byl úspěšný, zatímco jeho sok Vaniš kotouč za Štůralova záda blafákem neprotlačil. Bod k dobru tak ozdobil sbírku Šumperka.

Zásahy brankářů v utkání: Štůrala 26 - Halmoši 38.