Hokejový most Šumperk - Písek: Písečtí nevezou po bojovném výkonu z Jeseníků ani bod, rozhodlo o tom posledních deset minut

Webové stránky IHC Písek samozřejmě nesmějí chybět ani u zápasu dvačtyřicátého kola první hokejové ligy. Ze vzdáleného Šumperku znovu doputují na jih Čech prostřednictvím tradičního mostu aktuální informace z průběhu střetnutí.

Trenéři Setikovský a Kudrna vyslali do boje tuto sestavu: Razska (Kafka)- Kužel, Boháč, Veselý, Kříž, Ruprecht, Makovský, (Petráček, Dvořák) - Sedláček, Šperger, Kučera - Kubeš, Vlček, Ferebauer - Turek, Vaniš, Heřman - Volf, Homolka, (Novák)
Písecký dres oblékl v utkání také českobudějovický mladík Eddie Turek, syn úspěšného českého brankáře Romana Turka.

Po dlouhé cestě odehráli hosté z jihu Čech na šumperském ledě velmi dobrou první třetinu, ve které ale gól nepadl. Písecký celek působí aktivnějším dojmem a domácí gólman Štůrala příliš času na odpočinek nemá. Byli to přesto Šumperští, kteří si vytvořili dvě největší šance úvodní části části hry, ale ztroskotali na výtečném Raszkovi. Dočkají se diváci změny skóre ve druhé třetině?

Prostřední dějství se z pohledu hostů odehrálo podle stejného scénáře jako úvodní dvacetiminutovka. Písecké mužstvo odvádí na stadionu Draků velmi dobrou práci a průběžný nerozhodný výsledek je z jeho pohledu minimálně zasloužený. Ve 23. minutě ho přitom potkala první výrazná nepříjemnost, to když odražený puk přistál na holi šumperského Pláška a zkušený harcovník otevřel skóre zápasu. Hokejisté Písku ale přispěchali s opravdu bleskovou odpovědí - jen o dvanáct vteřin později se po soupeřově hrubce zmocnil puku Šperger a jeho parádní výzvu nenechal ležet ladem zakončující Sedláček - 1:1. Ani v dalších minutách druhé třetiny se diváci na zaplněném šumperském stadionu nenudili. Na obou stranách je rozehřálo hned několik nebezpečných momentů, ani jeden z brankářů už ale do druhé sirény nekapituloval. Stav utkání je tedy po druhé třetině nerozhodný 1:1 a na vítězství si nadále brousí zuby oba celky.

Slibná hra a dřina píseckého týmu nakonec přišla pod Jeseníky vniveč. Ve třetí části se Draci prezentovali jako živější tým a gólman IHC Raszka byl v častější permanenci než jeho protějšek Štůrala. Svými zákroky dlouho držel na písecké straně potřebný klid. Ve 49. minutě se ale dostavil zřejmě klíčový moment střetnutí - Šumperští na chvíli uzamkli soupeře v jeho obranném pásmu, Matušova přihrávka zpoza branky doputovala přímo na hůl obránce Tesaříka a tomu stačilo jen přesně zamířit - 2:1. Tento okamžik Moravany uklidnil, a přestože písecké mužstvo opět přidalo na aktivitě, vyložené šance si v podstatě nevytvořilo. V době, kdy se hosté nadechovali k očekávanému náporu ve snaze vyrovnat, nepohlídali si před svou brankou Vrdlovce, a ten rozpoutal na šumperském stadionu skutečnou euforii - 3:1. Jihočeši sice v závěru zkusili power-play, namísto zdramatizování zápasu ale inkasovali do opuštěné branky z hole Vrdlovce počtvrté. Bodová ztráta v takto rozehraném utkání je může mrzet dvojnásob...