Hokejový most Tábor - Písek: Derby v pekelné atmosféře zavonělo Píseckým po mandlích

Důležité utkání Písek nezvládl. Po čtyřiceti minutách sice zaslouženě vyrovnal, ale nebylo mu to nic platné. Kohouti vsítili ještě dvě branky a nervydrásající duel rozhodli ve svůj prospěch.

Tým Písku nastoupil v této sestavě: Halmoši – Kužel, Drtil, Kříž, Makovský, Dvořák, Semrád, Hanus – Polodna, Vaniš, Ferebauer – Heřman, Kučera, Marek – Kubeš, Vlček, Slavík – Homolka

Písecké hráče čekala na táborském stadionu podle očekávání velmi bouřlivá kulisa. Do utkání vstoupili hosté výrazným náporem, několik nebezpečných střel ale ztroskotalo na brankáři Klestilovi. Domácí celek postupem času nabral dech a jasně ukázal že není v baráži o I. ligu náhodou. Mužstvo Písku soupeři roli značně usnadnilo, naprosto zbytečně posbíralo čtyři dvouminutové tresty a v jednom z oslabení ho postihl trest – ve 12. minutě dostal příliš prostoru ke střele z ideální pozice Jakub Matušík a Halmoši poprvé kapituloval – 1:0. Ve zbytku třetiny byli Kohouti nebezpečnější a dá se říci, že si do šaten odnesli zasloužené vedení. Do druhé třetiny vstoupí hosté oslabeni o jednoho vyloučeného hráče.

Do druhé třetiny vyrukovalo z hostující šatny podstatně odhodlanější mužstvo a co do aktivity drželo nad domácím týmem převahu. Táborský brankář Klestil byl výrazně zaměstnanějším mužem, přesto udržel akcie Kohoutů hodně vysoko. Kapituloval pouze ve 30. minutě, když se při písecké přesilovce čtyř proti třem prosadil důrazný Vladislav Kubeš – 1:1. Táborský tým ale dokázal být také nebezpečný. Ve třetině, rozbité řadou vyloučení, si několik minut zahrál i v početní převaze a ve dvou případech měl strážce písecké svatyně Halmoši na mále. Od třetí dvacetiminutovky začíná zápas prakticky znovu.

Na začátku závěrečného dějství měli Písečtí velkou příležitost na zvrat v utkání v podobě krátké přesilové hry pěti proti třem. Tu ovšem nevyužili a tak přišel trest Kohoutů. Ve čtyřicáté osmé minutě nedosáhl Halmoši na střelu Romana Šulčíka a Kohouti opět odskočili na rozdíl jedné branky – 2:1. Rozhodnutí přišlo šest a půl minuty před závěrečnou sirénou, kdy se trefil Vojtěch Mrkvička a pečetil tak stav utkání na závěrečných 3:1.