Hokejový most Ústí nad Labem - Písek: Lvi nedali své oběti žádnou šanci

Klubový web tentokrát následoval písecké hokejisty do Ústí nad Labem, kde je čekal souboj s jedním z ústředních favoritů soutěže. Po tradičním mostě nakonec zamířila zpět k Otavě nepříjemná, leč tak trochu očekávaná zpráva - jasné vítězství slavili domácí Lvi.
Sestava Písku: Mazanec - Kameš, Drtina, Boháč, Frolo, Drtil, Růžička, Makovský, Semrád - Strnad, Šperger, Sedláček - Bernad, Petruška, Slavík - Heřman, Kučera, Polodna - Čurda, Vlček, Markulinec.
V sestavě Písku chybí několik zraněných hráčů. Naopak na výpomoc z Plzně dorazil zkušený slovenský obránce Tomáš Frolo.

Už v úvodní pětiminutovce rozpoutali Severočeši v píseckém obranném pásmu doslova uragán. Hráli dvě přesilovky, ale na skvělého Mazance si nepřišli. Naopak sami museli dotahovat jednobrankové manko poté, co v početní převaze hostů zapadla za Orctova záda střela Petrušky. Po této brance se obraz hry nezměnil, domácí nadále mohutně tlačili a během jediné minuty se jim podařilo otočit výsledek. Do kabin přesto odcházely oba celky za vyrovnaného stavu. Ve vlastním oslabení se Jihočeši přestěhovali do útočného pásma. Růžička po vyhrané Špergerově buly vystřelil na branku a puk těsně před Orctem změnil směr - 2:2.
Zásahy brankářů v první třetině: Orct 5 - Mazanec 14.

V prostředním dějství už se nadvláda ústeckého favorita projevila naplno. Písečtí s ním sice v úvodních minutách hráli otevřenou partii a také oni se dostali do náznaku slibných šancí, ale jinak měli domácí zápas pevně v rukách. Rozdílový gól vstřelil s příchodem druhé poloviny utkání Handlovský, další dva pak přidali v rozmezí minuty a půl Přeučil a Roubík.
Za průběhem druhé třetiny udělal hodnotící tečku útočník Jakub Bernad. "Prohráli jsme třetinu jendoznačně 3:0. Zbytečně chybujeme a strašně si to komplikujeme v obraně. Do poslední třetiny se musíme pokusit o rychlý gól, pokud chceme s utkáním ještě něco udělat."
Zásahy brankářů ve druhé třetině: Orct 4 - Mazanec 12.

Třetí perioda byla jasnou záležitostí domácího týmu. Po brankách Laše a Sýkory zpečetili Lvi konečné jednoznačné vítězství 7:2.
Zásahy brankářů v utkání: Orct 12 - Mazanec 39.

Jihočeši se budou snažit přerušit nelichotivou sérii proher v sobotním domácím duelu proti Olomouci, který se hraje od 17.30 hodin.