Hokejový most Ústí nad Labem - Písek: Lvi vyprovodili Písecké ze svého ledu s výpraskem

Web píeseckého klubu doprovízel prvoligové tým IHC k favoritovi do Ústí nad Labem. Po tradičním mostě ovšem putovaly do města na řece Otavě velmi nepříjemné zprávy...
Písek do utkání v Ústí nad Labem nastoupil v následujícím složení: Halmoši - Drtil, Veselý, Kříž, Semrád, Prokop, Kužel, Dvořák - Strnad, Šperger, Marek - Petruška, Vlček, Ferebauer - Markulinec, Kučera, Homolka - Bernad, Novák, Sedláček.

Písecké mužstvo rozehrálo zápas na ledě ústeckého favorita velmi slibně. Hned v úvodu přečkalo první domácí přesilovku a v následujících minutách překvapilo domácí tým velmi dobrou a aktivní hrou. V 10. minutě se však dostavila první chyba hostů v podobě nepovedeného vyhození z obranné třetiny a Halmoši po vydařené dělovce Brože poprvé kapituloval. Vítr z plachet vzala Jihočechům definitivně další zbytečná vyloučení. Ústečtí Lvi prokázali v početní výhodě svou nespornou kvalitu a přes veškerou snahu brankáře Halmošiho (připsal si 16 úspěšných zásahů) zvýšili na rozdíl tří branek. Ve 12. minutě skóroval ranou od modré Poživil a v 19. minutě se po závaru před píseckou brankou dostal k bezproblémové dorážce Kovář.

Ráz druhé třetiny určil brzký gól Severočechů, který padl s návratem vyloučeného Ferebauera na led. Od té doby se hra píseckého týmu sesypala jako domeček z karet a na ledě zůstalo jen jediné mužstvo. Příval branek se nakonec zastavil na skóre 8:0. Zatím poslední gól už inkasoval Exner, který nahradil Halmošiho. Pokud bude poslední třetina pokračovat v podobném duchu, může se docela klidně zrodit rekordní výsledek této sezony. Dvě branky ve druhé třetině zaznamenal Meidl, po jedné pak Kovář, Čermák a Ludvík.

Ani ve třetí třetině Ústečtí Lvi Jihočechy nešetřili. I když to zpočátku vypadalo, že se zápas dohraje už jen z povinnosti, domácí nakonec stihli počet vstřelených branek navýšit. Devátý gól zaznamenal v 57. minutě Smetana, který úspěšně dorazil Meidlovu střelu. "Desítku" následně domácí dokonali díky páté využité přesilové hře - brankář Halmoši, který se od začátku třetí části vrátil mezi tyče, lovil ze své sítě zakončení Lapšanského.
Nutno dodat, že k dovršení všeho zlého dohrávali Jihočeši duel hned bez několika zraněných hráčů...