Hokejový most - díl první!

Písečtí bojovali na ledě jednoho z nejtěžších soupeřů. Nakonec Ústí podlehli na jeho ledě o čtyři branky.

17:28 Písečtí dorazili do dějiště prvního utkání s mírným zpozděním, v tuto chvíli jsou však, stejně jako soupeř z Ústí, nastoupení na ledové ploše.

17:58 První část zápasu je u konce. Písečtí hráli celkem dvakrát v početní převaze, hráči Ústí jednou. Branky se diváci v průběhu prvních dvaceti minut však nedočkali. V první třetině si Jihočeši vypracovali celkem šest střel, přičemž nejaktivněji se zatím činí Jindřich Kotrla. Sedláček musel zasahovat desetkrát, při pokusu Kováře mu pomohla levá tyč.

18:00 Útočník Jiří Ferebauer k první třetině řekl: „Soupeř na nás ze začátku vlítnul. Na nás jakoby bylo znát zdržení na cestě. Hru jsme ale dokázali brzy srovnat a později byli místy i lepší. Zatím je to dobré, uvidíme, co nám připraví druhá třetina.“

18:33 Stejně jako do první dvacetiminutovky, také do té druhé domácí vstoupili náporem a šťastnější trefou se dostávají do vedení. Smolná branka pro Jihočechy.

18:35 Přesně 1:12 se budou muset hosté bránit dvojnásobné početní převaze.

18:40 Písek ohromný tlak přečkal. Obzvlášť nebezpečná byla střela Hořavy, kterou Sedláček zlikvidoval famózním semaforem.

18:50 Pouhých osm vteřin před druhou sirénou domácí utíkají na rozdíl dvou branek. Pazourkova střela se odrazila od horní tyče a Třetina v poslední chvíli doráží kotouč za záda bezmocného Sedláčka. Branka do šatny bude hosty velmi mrzet.

18:51 Druhá třetina končí poměrem 2:0 a stejný je také stav do čtyřiceti minutách. Zásahy brankařů po dvou třetinách: Francouz (UNL) - 10 zásahů, Sedláček (PIS) - 19 zásahů. Vyloučení ve druhé třetině: 1:4.

18:55 Útočník Jakub Suja ke druhé části řekl: „Škoda těch dvou gólů. Musíme prostě sále bojovat, pokusit se víc dostávat do šancí, tlačit se víc do zakončení. Hlavně se musíme snažit hrát bez faulů."

19:25 Stav utkání je stále 2:0. Domácí si vlastní náskok deset minut před koncem základní hrací doby v poklidu hlídají.

19:29 Sedm minut před koncem putuje k menšímu trestu domácí Třetina a hosté dostávají jednu z posledních šancí.

19:30 Kotrla je vyloučen a písecká přesilovka je u konce.

19:34 Katem píseckého týmu se stává odchovanec jihočeského klubu Tomáš Rod, který čtyři minuty před třetí sirénou zvyšuje náskok domácích na tříbrankový.

19:35 Nařízeno trestné střílení. Miroslav Třetina zakončoval do bekhendu, Sedláček chytá puk do lapačky.

19:38 Čtvrtou branku Ústí ještě přidává Daniel Boháč. Do konce utkání chybí bezmála tři minuty.

19:44 Je konce. Ústečtí Lvi vítězí nad Pískem v poměru 4:0, po třetinách 0:0, 2:0, 2:0. Zásahy brankářů v utkání : Pavel Francouz (UNL) – 20 zásahů, Vojtěch Sedláček (PIS) – 39 zásahů.

19:50 Roman Heindl, trenér Písku k utkání řekl: „Pochopitelně jsme věděli, že nás čeká těžký zápas s favoritem soutěže. Myslím, že jsme podali slušný výkon a můžeme se od něj odrazit dál. Zlomovým momentem zápasu byl gól na 2:0, který se obdrželi těsně před druhou přestávkou. Pravdou je, že jsme se příliš nedostávali do šancí a byl z nás cítit přílišný respekt.“