Hokejový most od Labe: Absencemi zdecimovaný Písek utopil své reálné šance v zoufalé koncovce

Písečtí hokejisté dnes odehrají své další utkání v Litoměřicích. Utkání budou moci fanoušci od Otavy jako obvykle sledovat na dálku prostřednictvím našeho tradičního hokejového mostu.

Písečtí trenéři musejí před utkáním řešit četné absence v defenzivních řadách; ze zdravotních důvodů postrádají hned sedm obránců z aktuální soupisky. Pro zápas v Kalich aréně mohou využít tuto sestavu: Halmoši - Pavlíček, Drtil, Makovský, Ruprecht, Dvořák, Jirků - Kotrla, Šperger, Polodna - Kubeš Vlček, Ferebauer - Obdržálek, Vaniš, Slavík - Heřman, Kučera, Marek.

Písecký tým se zatím staví ke svým úkolům velmi svědomitě. Na ledě Kalich arény předvádí nadšený a bojovný výkon, který dělá domácímu favoritovi poměrně výrazné potíže. Litoměřické mužstvo se dostalo do výraznějšího tlaku pouze ve svých třech přesilových hrách, ale hosté ho s výjimkou jednoho nebezpečného závaru před Halmošiho brankou do žádné stoprocentní šance nepustili. Sami naopak dokázali být zkušenému domácímu brankáři Přikrylovi nebezpeční, ani on však nekapituloval. Nejblíže k tomu měl na konci 18. minuty, kdy nejprve ustál výpad dvojice Kotrla - Drtil a vzápětí ani nemusel zasahovat proti nařízenému trestnému střílení druhého jmenovaného, jemuž při blafáku sjel puk z hole.

Druhou třetinu zahájili hosté z jihu Čech v oslabení, a v tom bohužel setrvali i po dalších dvou zbytečných vyloučeních. A krutě za to pykali. Ve 25. minutě se z prostoru před Halmošiho brankou prosadil Kafan a o čtyři minuty později přelstil píseckého gólmana při další početní převaze Litoměřic zcela volný Antončík. Od druhé poloviny prostředního dějství hrálo písecké mužstvo konečně v plném počtu a rázem bylo lepším týmem na ledě. Žádná z jeho šancí včetně tutovek Drtila a Kubeše však kontaktním gólem neskončila. V obou případech skvěle zasáhl Přikryl. Se zazněním sirény, která ukončila druhou část, litoměřický gólman přece jen kapituloval po akci Špergera a nastaly dohady. Sudí Doležal nakonec rozhřešil složitou situaci rozpažením rukou na znamení toho, že puk zřejmě přešel brankovou čáru až po uplynutí dvacáté minuty. Hosté tak budou na litoměřickém ledě dotahovat dvoubrankové manko.

Poslední dějství středečního zápasu jasně ukázalo, jak umí být sport krutý. Jihočeši vykročili rázně za oživením svých nadějí na bodový zisk, už po čtyřech minutách hry jim ale podtrhl nohy třetí inkasovaný gól z hole Kafana. Zbytek střetnutí si přesto vzali pod svůj patronát a měli v něm navrch, vinou výtečného výkonu Přikryla a vlastní vychýlené mušky ho však proměnili ve smutný festival neproměněných vyložených příležitostí. V závěru zápasu inkasoval písecký celek vedle Šináglova čtvrtého gólu do opuštěné branky (při power play) také dva vyšší tresty - Kotrla 10 minut za nesportovní chování a Heřman 5 minut a do konce zápasu za bitku se Sobotkou.

Generální podporovatel

Partneři

Partneři ligy