Hráči A-mužstva Písku už se prohánějí po ledě

Písek – Je krátce po tři čtvrtě na deset a ze šatny prvoligových hokejistů Písku se trousí k ledu první nedočkavci. Jen o pár minut později zazní útrobami zimního stadionu úvodní hvizd píšťalky trenéra Josefa Řeháčka a pestrobarevná družina se dá do práce…

Mužstvo od Otavy strávilo na bruslích při své prázdninové premiéře zhruba hodinu a půl a prošlo poměrně ostrým testem. V příštích dvou dnech zůstane tým u jedné fáze, od čtvrtka k ní přibude ještě odpolední jednotka. Tuto přípravu navíc jako obvykle opepří pobyt v posilovně a další doplňkové „disciplíny“ na suchu.

Trenéři Josef Řeháček a Jiří Kudrna přivítali na ledě dvaadvacet hokejistů. Chyběly mezi nimi obě avizované brankářské posily Pavel Kantor a Dominik Halmoši. Oba si zatím plní povinnosti ve svých mateřských klubech a do přípravy se zapojí až v příštích týdnech. Jejich role se prozatím ujali junior Vít Lehečka a francouzský „krajánek“ Filip Kubiš. Toho navíc v přípravě píseckého A-týmu doplnil další odchovanec působící v zemi galského kohouta Jan Kudrna. V úterý vyjede na led také zkušený obránce Jozef Lukáč. Jak už trenér Josef Řeháček avizoval, prvoligová hráčská mozaika se začne skládat v průběhu přípravy na ledě. Během té doby má početná enkláva mladých hokejistů šanci přesvědčit kouče o svých kvalitách. „Domácí i českobudějovičtí mladí kluci se budou prát o místo v kádru. Během srpna se rozhodne, kdo z nich případně obstojí a v kádru zůstane,“ potvrdil šéf písecké střídačky.

Na prvním tréninku se v plné zbroji objevili tito hokejisté: Lehečka, Kubiš – Kanov, Klement, Pavlíček, Předota, Semrád, Všetečka, Jan Kudrna – Bernad, Ferebauer, Heřman, Homolka, Markulinec, Mrkvička, Nedorost, Polodna, Slavík, Šperger, Vaniš, Vlček, Volf.

Generální podporovatel

Partneři

Partneři ligy