Hráči IHC chtějí zastavit rozjetou žďárskou mašinu

V sobotu 10. prosince od 17.30 začíná na píseckém zimním stadionu utkání 2. ligy mezi Pískem a Žďárem nad Sázavou. S tímto soupeřem mají Jihočeši v polovině základní části mírně pozitivní bilanci, když ze dvou duelů hráči od Otavy vybojovali čtyři body za domácí výhru 8:3 a venkovní prohru 4:5 v prodloužení. Psychické rozpoložení obou týmů se nachází na opačných pólech pomyslné stupnice - Písek čeká čtyři kola na bodový zisk, od konce října dokázal uhrát pouhé tři body a je osmý. To hokejisté z Vysočiny šlapou jak dobře promazaný stroj - od konce října jen jednou prohráli a to ještě v prodloužení v Kolíně. Plameny jsou páté s mírným odstupem za druhým místem.

Plameny ze Žďáru nad Sázavou se v posledních týdnech rozehrály do výborné formy. Vždyť jejich sílu pocítily takové týmy, jako Tábor, Havlíčkův Brod, Nymburk a Moravské Budějovice. Ano - na Plamenech si vylámala zuby aktuální kompletní špička druholigové skupiny střed. Poslední zápas s budějovickými Žihadly urval Žďár doma po gólech Vítka a Beneše v prodloužení. Branku Plamenů hájí nejčastěji Milan Řehoř s Jiřím Slámou, v obraně tvrdí muziku šestnáctibodový Petr Beneš s třináctibodovým Martinem Plevou a útočné řady se opírají o body Tomáše Střechy (8+9) nebo Michala Kaňky (5+9).

"Určitě chceme vítěznou sérii natáhnout a v Písku vyhrát," hlásí trenér Žďáru nad Sázavou Michal Konečný. Plamenům se v úvodu ročníku moc nedařilo a střídaly porážky s výhrami. "Museli jsem si na sebe s klukama asi zvyknout. Nějak si to sedlo, uzdravili se marodi a trochu jsme překopali naši hru," naznačuje Konečný recept na úspěch, který minimálně na Vysočině zafungoval. "My už konečně potřebujeme vyhrát," odpovídá trenér Písku Karel Slabý. "Snažíme se dát tým nějak dohromady, někdo už se uzdravil, ale ještě někteří hráči budou chybět," dodává. Písek si mohl spravit sebevědomí v posledním kole v Nymburku, kde stáhl hrozivou ztrátu tří gólů a mohl si to s domácími rozdat o tři body. Bohužel přišla laciná branka, která Středočechy vrátila zpět na koně.

Písečtí fanoušci mají stále možnost koupit klubové šály i trumpetky. K dostání jsou u vchodů na zimní stadion!