Jakub Čížek: Ukázali jsme, že můžeme hrát vyrovnaně s kvalitním soupeřem

Prakticky hned po příchodu do modro-žlutého dresu píseckého A-týmu se dvacetiletý odchovanec Jakub Čížek zařadil mezi tahouny. Posila v útočných řadách má za dva zápasy bilanci 2+2. V rozhovoru poslední dvě přípravná utkání okomentoval.

Jak bys okomentoval tvé první dva zápasy v píseckém dresu s Klatovy (výhra 5:3) a Salcburkem (prohra 4:6), kde se ti bodově dařilo?
Určitě pozitivně! Ani jeden zápas nebyl jednoduchý, ale jsem rád, že jsme duel s Klatovy dotáhli do vítězného konce. Klatovy jsou těžký soupeř, mají tam kluky z Plzně a věděli jsme, že to bude náročný zápas. Zápas se Salcburkem byla velká zkušenost. Myslím si, že jsme na ně měli. Mrzí mě, že to nedopadlo v náš prospěch, ukázali jsme ale, že můžeme hrát vyrovnaný zápas i se soupeřem, jehož tým je složený z kluků z celé Evropy a hraje velmi kvalitní soutěž.

Kde se lámal domácí zápas proti Salcburku?
Myslím si, že se zápas zlomil ve třetí třetině, kdy jsme dostali dva góly během dvou minut. Pak už to bylo velmi vyhrocené.

Dával si důležitý gól v oslabení, který ještě držel naděje na výhru. Jak se situace z tvého pohledu seběhla?
Bedna (Lukáš Bednařík – poznámka red.) mi šikovně prohodil puk za obránce z našeho obranného pásma a pak už jsem jel sám na bránu. Jsem rád, že to tam padlo.

V zápase bylo hodně emocí. Čekali jste tak vyhrocený duel?
Já osobně jsem nečekal, že to bude takto vyhrocené. Jsem rád, že se nikdo nezranil, a můžeme dále všichni pokračovat v přípravě na sezónu.

Čekají vás poslední dva přípravné zápasy. S čím do nich ty osobně půjdeš?
Stejně jako do těchto dvou zápasů. Chci se dobře připravit na sezónu a udělám všechno pro to, abychom ty dva poslední přípravné zápasy vyhráli.