Jan Polata: Spoluhráči se na mé góly nadřeli víc, než já

Třaskavé jihočeské derby mezi Pískem a Táborem rozhodl dvěma brankami v přesilových hrách hokejový univerzál Jan Polata. Základy výhry 3:2 položily dvě písecké trefy v první třetině. I když kohouti zvládli dvakrát vyrovnat, šest minut před koncem stál zase na správném místě Jan Polata, aby z hranice brankoviště vystřelil svému týmu vytoužené vítězství nad odvěkým rivalem.

Jaké bude vaše hodnocení vítězného derby?
Byl to hodně těžký zápas. Každá střela ho mohla rozhodnout. Jsem rád, že jsem se trefil. Byl jsem před zápasem trochu nervózní, protože poslední dvě utkání mi to tam moc nepadalo. Myslím si, že jsme odehráli skvělý zápas. Před našimi diváky to umíme. Předvedli jsme, že máme nějakou kvalitu.

Připomínali jste si, že je to osm let, co jsme naposledy porazili Tábor?
Věděli jsme to. Už jsme si to připomínali před zápasem u nich. Teď jsme si řekli, že už konečně zabereme, protože tým na to máme.

Popište své dvě gólové situace…
Obě byly přesilových hrách, které jsme dobře sehráli. Při prvním gólu mě nechali samotného před bránou a prakticky jsem dorážel do prázdné branky. Při druhém gólu mě zase našel na brankovišti Martin Parýzek. Kluci se na mých gólech nadřeli víc, než já.

Vadilo vám nějak rozbité plexi, kvůli kterému se zkrátila druhá třetina a prodloužila ta třetí?
Po výměně se dohrávaly jen čtyři minuty ze druhé třetiny, tak to nebylo tak hrozné. Nám to asi prospělo, protože Tábor poslední tři minuty před rozbitím skla docela tlačil. Byl to pro nás šťastný moment.

Co si chcete přenést do dalšího jihočeského derby na David Servisu?
Určitě bojovnost. Nesmíme si myslet, že to půjde samo. V téhle soutěži se dá každý porazit, ale taky se dá s každým prohrát. Bude to další derby, kde se každý vyhecuje. Bude to zase úplně jiný zápas.