Jihočechy čeká bitva v aréně Letců

V předehrávce 27.kola jedou žluto-modří do dalšího těžkého souboje, kde se představí už toto pondělí na ledě Letců. První vzájemný střet obou celků byl na programu začátkem sezóny, to hráči z hlavního města zavítali na zimní stadion Písku a nakonec vyhráli o dvě branky. Jak dopadne odveta v Praze? Úvodní vhazování je naplánováno na 18 hod.

HC Letci Letňany

V první prosincové sobotě hráli o první místo v tabulce proti domácí Příbrami. Ve 22.kole to bylo podle očekávání velmi vyrovnané. Po šedesáti minutách byl stav nerozhodný 4:4 a tak se šlo do prodloužení. V tom se prosadil v 64.minutě Eret a Baník tak zvítězil 5:4 a stal se lídrem v západní konferenci s 59 body.

Letci mají stejně, ale mají horší skóre a tak jim patří průběžné druhé místo.

IHC Králové Písek

Hokejisté z královského města na svém stadionu v posledním utkání vyzvali silné Ústí nad Labem. To přijelo v roli papírového favorita a od začátku diváci sledovali velmi rychlý hokej z obou stran. V úvodní třetině poslal Slovan do vedení ve 20. minutě Roubík. Jihočeši dlouho dobývali branku soupeře, ale přes výborně chytajícího Stahla se nemohli prosadit. Naděje na dobrý výsledek držel také domácí David Novák, který během tohoto boje podával skvělý výkon. Ve 45. minutě se za žluto-modré z bezprostřední blízkosti trefil Matiášek a došlo až na prodloužení. V něm měl Písek více štěstí a přesným zakončením Volfa rozhodl o výhře 2:1.

Bodově si písečtí vylepšili konto na 24 bodíků a na Děčín ztrácí jen 1 bod.