Jihočeši narazí na Ďábly

Jihočeský výběr se v sobotu utká s dalším těžkým soupeřem, se kterým žádný zápas zatím nehráli. Cesty je zavedou do arény Ďáblů, kteří budou obhajovat druhou příčku ve východní skupině. Souboj mezi oběma celky vypukne v 17 hod.

Písečtí si po výkonech drží čtvrté místo v tabulce skupiny Jih. Nasbírali celkem 21 bodů.

V posledních třech zápasech si připsali jedno vítězství a dvě prohry. Doma porazili vedoucí Bobry, kteří vedli východní skupinu. Duel začal lépe pro hosty, které poslal dvěma zásahy do vedení Hořanský. Modro-žlutí zabrali a po gólech Polaty, Sýbka a dvou akcích Hučka zvítězili před svým publikem 4:2.

Na Žihadla v jejich aréně Písek nestačil a odvezl si prohru 5:1. Moravské Budějovice rozhodli, třemi góly během čtyř minut. Jediný zářez zaznamenal hostující Sýbek.

Druhou prohru až v prodloužení modro-žlutí zažili tuto středu, kdy na Jich přijeli Plameny. Domácí vstoupili do utkání lépe. Ve druhé třetině se ujali vedení 2:0, po zářezech Parýzka a Sýbka. Žďár se nevzdal a dokázal do konce třetí třetiny vyrovnat po brankách Plevy a Peslara. Domácí držel svými zákroky Hauser, ale v prodloužení v 63 minutě už na střelu Kovářů nestačil. Hostující celek si tak od Otavy odvezl výhru 2:3.

Hokejisté z Nového Jičína se vyhřívají na druhé pozici ve východní tabulce. Na vedoucí Šumperk ztrácí jen 2 body, které budou chtít určitě vybojovat s IHC Pískem.

Ďáblové si v posledních třech kláních sáhli na dvě výhry. Nejprve doma přivítali Bobry. Po čtyřiceti minutách byla hra otevřená a skóre bylo 1:1. Ve třetí části Bobři třikrát inkasovali a odvezli si prohru 4:1.

Další body brali na ledě Pelhřimova. Duel byl velmi vyrovnaný. Metelka ve 46. minutě dal vítěznou trefu a Jičín si odvezl cenou výhru 4:5 a protáhl sérii vítězství v řadě za s sebou na čtyři.

Vlnu vítězství dokázala ukončit Kopřivnice na svém ledě, kterou svým dobrým výkonem podržel Hromada v bráně. Ďáblové si odvezli prohru 4:1.