Jihočeši se uprostřed týdne poperou o body na ledě Ledních Medvědů

Písecký celek jede bojovat na led Pelhřimova. Z dosavadních výsledků v letošní sezóně budou hokejisté od Otavy favoritem, ale nebudou to mít vůbec jednoduché. Domácí Medvědi potřebují body jako sůl, protože se chtějí odlepit ze dna tabulky. Písek se drží ve středu, ale bude chtít svým soupeřům odskočit o další bodíky. Oba celky budou mít o co bojovat. Úvodní vhazování v aréně je plánováno na 18 hod.

IHC Písek

Jihočeši jsou na čtvrtém místě se ziskem 31 bodů.

V posledních třech kolech mají dvě výhry, kdy nejprve porazili na svém ledě Opavu 7:3. Poté přijel do královského města věčný rival David Servis, kterého písečtí udolali 5:3. V dalším souboji jel Písek až do daleké Orlové, kde nakonec padl 6:4 a domácí tak překazili modro-žlutým vítěznou sérii zápasů.

Kanadské bodování z útočníků vede Sýbek (19+17), za ním je Hučko (10+21). Z obránců nasbíral nejvíce bodů kapitán Parýzek (4+18).

HC Lední Medvědi Pelhřimov

Hokejisté jsou na dně tabulky s 15 body.

V posledních třech kláních si připsali jedno vítězství, kdy na svém stadionu porazili Orlovou 3:0 a přerušili tak sérii osmi proher za s sebou. Brankář Holík si připsal čisté konto a výrazně svému celku pomohl. A dvě prohry, kdy nestačili na David Servis v Pouzar aréně 7:2 a Hodonín, který je na svém stadionu vyprovodil vítězstvím 6:3.

Ve statistikách z obránců vyčnívá Pospíchal, který má čtyři asistence. S útočníků mají nejvíce bodů Martin Hadrava (10+3) a Vysloužil (6+7).

Vzájemné zápasy: Oba celky spolu v letošním ročníku sehráli již dvě utkání.

Nejprve v 5. kole, kdy písecký výběr jel na led Medvědů. Zápas byl velmi vyrovnaný. O výsledku 3:4 v prodloužení rozhodl Polata.

Odveta se hrála u Otavy ve 13. kole, kdy jediný domácí bod zaznamenal Hanus. Hosté se trefili pětkrát. Postupně se prosadili Vysloužil, Heinrich, Port a dva góly si připsal Patočka. Pelhřimovští si tak odvezli cenou výhru 1:5.

S tímto soupeřem je to tedy ve vzájemných utkáních 1:1 a výhoda domácího prostředí ani jednomu celku nepomohla.

Generální podporovatel

Partneři

Partneři ligy