Jihočeské derby je tady! Králové zavítají ha horkou táborskou půdu

Derby mezi Pískem a Táborem je více než pouhý ligový zápas. Každé klání mezi těmito dvěma celky přináší více rychlosti, bruslivosti a bojovnosti, která je navíc umocněna emocemi fanoušků a samotných hráčů. Velmi dobře známe, že nikdo nikomu nechce věnovat ani milimetr ledové plochy. Kohouti odehráli v probíhající sezóně tři utkání, ze kterých vyšli dvakrát jako vítěz. Králové z Písku mají na svém kontě 2 zápasy a dva body. Jihočeské derby je naplánováno na sobotu, úvodní buly bude vhozeno v tradičních 18:00.

IHC Králové Písek

Písečtí mají za sebou divoký středeční zápas s Klatovy, který přinesl celkem šestnáct branek. Písek zaznamenal sedm přesných zásahů, ale ani to bohužel nestačilo na bodový zisk. Ještě před zápasem s Klatovy se Písek střetl s Řisuty. Vyrovnané utkání skončilo výhrou Králů po prodloužení. Nejproduktivnějším hráčem Písku je se čtyřmi kanadskými body útočník Jan Sýbek, kterému sekunduje obránce a kapitán mužstva Martin Parýzek.

HC Tábor

U Kohoutů se taktéž odehrálo mnohé během pauzy. Přišel nový generální partner a spolu s ním i výrazné posílení kádru. U Jordánu nově působí ostřílený veterán Vladimír Škoda, benjamínek Jan Matiášek, který je odchovancem píseckého hokeje. V obraně se nově nachází například Tomáš Pařízek, v brankovišti pak kouzlí Kristián Kolář. Táborští ztratili body pouze v prvním utkání sezóny, když padli s Havl. Brodem v prodloužení. Po porážce si ale zpravili chuť výhrou 7:2 v Chebu a ve středu přehráli 4:2 pražskou Kobru. Nejčastěji bodujícím hráčem je útočník Ondřej Šulek.

Vzájemná utkání

Všeobecně mluví vzájemné zápasy pro Tábor. Přeci jen naposledy, 26. února prohrál Písek vysoko 9:2. Poslední vítězství si Písek připsal v únoru roku 2019, když si s Táborem poradil 4:2. Od té doby vyšel Tábor v každém z šesti zápasů jakožto vítěz.

Natáhne Tábor vítěznou šňůru? Bude první derby trenéra Roba šťastné? To vše se dozvíme již tuto sobotu!