Jihočeské derby je tady! Přetrhnou Králové šňůru šesti prohraných derby v řadě?

Utkání mezi Pískem a Táborem přinese vždy mnoho emocí, šarvátek a gólů a letos tomu rozhodně nebude jinak! V lepší výchozí pozici se nachází celek od Jordána, který po šesti odehraných kolech okupuje třetí příčku se ziskem dvanácti bodů. Písek má na kontě bodů sedm a nachází se na šestém místě v tabulce. Pro Tábor taktéž hovoří nabitá soupiska složená ze zkušených, ale také talentovaných borců. Jihočeské derby odstartuje ve středu v tradičních 18:00.

IHC Králové Písek

Píseckým se vstup do sezóny vůbec nepovedl, a tak v předminulém kole nastoupil na píseckou střídačku staronový lodivod Karel Herr, který i přes nepříznivou marodku, která do utkání pustila pouze dva obranné páry, dovedl Krále k vysoké výhře 8:4 nad Klatovy. Bodově pravidelně přispívá kapitán mužstva Jan Sýbek, kterému sekunduje Vojtěch Šuhaj. V minulém kole na svém ledě přivítal Písek poslední Řisuty. Utkání došlo až do prodloužení, ve kterém vyválčil bod hostující celek.

HC Tábor

Tábor je největším favoritem celé soutěže. Před zahájením sezóny posílil Kohouty například produktivní Lukáš Endál či Vladimír Škoda. Obranu vyztužilo duo Martin Mazanec a Lukáš Zíb. Prvního jmenovaného obránce si mohou pamětníci píseckého hokeje pamatovat, neboť zde prošel mládežnickými kategoriemi. Generálka před derby se Kohoutům povedla, když na domácím ledě přehráli Klatovy poměrem 4:1. Nejproduktivnějším hráčem Tábora je již jmenovaný Lukáš Endál, kterého doplňuje Jakub Matušík.

Vzájemná bilance

Tábor drží nadvládu, která trvá již od roku 2019. Od té doby zvítězil Tábor v každém derby a drží tak šňůru šesti výher v řadě. Natáhnou Kohouti šňůru nebo Králové zastaví rozjetou vozovou hradbu? To vše se dozvíme již zítra!

Generální podporovatel

Partneři

Partneři ligy