Jihočeské derby je tady! Začíná se netradičně už v 16:00

Jihočeské derby číslo jedná se odehraje tuto sobotu na ledě Písku. Bude se jednat o souboj dvou odvěkých rivalů. Oba týmy jsou na tom ale úplně opačně. Tábor je na vítězné vlně a podle předpokladů bude bojovat o první místa tabulky. Pomoci by mu mělo několik hráčů, kteří přišli do husitského města během léta. Pro písecké fanoušky se v dresu Tábora představí ex-písecký útočník David Matějka, který tam zamířil na hostování ze Slavie. Písečtí hokejisté jsou na tom úplně opačně. Krčí se na předposledním místě v tabulce a v této sezóně si ještě nepřipsali výhru v základní hrací době. Žluto-modří hokejisté se prozatím trápí a do zápasu se svým rivalem půjdou jakožto outsider. Jak je ale známo, tak svěřenci trenéra Karla Herra dokáží proti silnějším soupeřům předvést perfektní bojovný výkon, ale uvidíme zda-li se to povede i tuto sobotu. Utkání začne poměrně brzy a to již v 16:00.

IHC Králové Písek

Králové z Písku jsou na tom bídně. Nacházejí se na předposledním místě tabulky a na svém kontě mají pouze tři body. První bod získal Písek na ledě Příbrami, zbylé dva pak po divokém zápase s China Golden Dragon. Poslední zápas odehrál tým od zlatonosné řeky tuto středu proti David Servisu. Přestřelka dopadla lépe pro domácí David Servis, který si připsal vítězství 7:4. Píseckým hráčům nepomohl ani hattrick Romana Tintěry.

HC Tábor

Kohoutí se nacházejí na celkovém druhém místě tabulky. Hrají s přehledem, posily se prosazují a obrana společně s brankářem šlape jako švýcarské hodinky (pouze tři inkasované branky). Minulou sezónu se Tábor trápil, ale teď je to největší adept na boje o postup. Co se zvučnějších jmen týče, tak během léta do Tábora přišel již zmíněný David Matějka, dále Tábor představil Milana Dančišína, Ondřeje Šulka, Tomáše Hajiče a takhle by se dalo pokračovat dál. Tábor má opravdu nadupaný kádr a do sobotního derby půjdou v roli jasného favorita. Kohoutům se nepovedl pouze jeden zápas a to, když nestačili na Kobru.

Kdo vyhraje první derby letošní sezóny se ale rozhodne na ledě. Utkání začíná v 16:00!

Generální podporovatel

Partneři

Partneři ligy