Jihočeské derby potřetí v sezóně vypukne u Otavy

Ve víkendovém 33. kole vyzvou Králové, kterým patří sedmá příčka na svém stadionu Kohouty. Táborští jsou na čtvrtém místě, kde je tabulka velmi bodově vyrovnaná. Do tohoto zápasu jdou v roli papírového favorita hokejisté od Jordánu, kteří nad Pískem vyhráli v letošní sezóně všechny čtyři odehrané zápasy. Úvodní buly u Otavy bude vhozeno v 17 30 hod.

Domácí výběr má na svém kontě jen 30 bodů a z celkových osmi týmů jsou na předposledním místě. Na Kohouty, kteří uzavírají čtvrtou příčku ztrácí Písek 34 bodů.

Ze tří posledních duelů vyhráli hokejisté od Otavy jednou, kdy na svém stadionu porazili China Golden Dragon v poměru 5:3. Poté odcestovali na led Klatov, které je porazili konečným výsledkem 7:2. Poslední bitva je čekala tuto středu, kdy je přivítali Servismani. Zápas byl gólově vyrovnaný a po šedesáti minutách muselo rozhodnout prodloužení. V něm se zadařilo hráčům z ČB, kteří nakonec vyhráli 2:1.

Hostující tým ze tří posledních bojů má na svém kontě dvě výhry, kdy před svým publikem porazili těsným výsledkem 4:3 Příbram. Další výhra se zrodila na ledě Kobry, která s hokejisty z Jihu sehrála vyrovnaný mač, ve kterém Tábor vyhrál až na nájezdy 5:6. Jedinou prohru zaznamenali na svém stadionu s Klatovy, které je po vyrovnaném boji porazili 2:3.