Jiří Kepka: Snad jsme se odpíchli k lepším výsledkům

Jednadvacetiletý útočník Jiří Kepka (na snímku č. 18), který strávil minulou sezonu v druholigových Klatovech, zkoušel před aktuálním ligovým ročníkem štěstí v dánské nejvyšší soutěži. Nedostal však tolik prostoru a vrátil se do Čech. Teď obléká modro-žlutý dres hokejového Písku, ve čtyřech utkáních dal dva góly - ten druhý v posledním zápase s Vajgarem. Jiří Kepka, který dříve hrával za mládežnické výběry Plzně a okusil i atmosféru kabiny juniorského národního týmu, v rozhovoru přiblížil, proč zkouší hokejové štěstí právě v Písku. Hodnotí také aktuální výkony týmu od Otavy.

"Po těch několika prohrách jsem museli zabrat a udělat nějaké body. Na začátku zápasu to nebylo ono, po tom, co jsem dostali rychlý gól. Pak jsem si k tomu v kabině něco řekli, začali jsem víc hrát a vytvářet si šance. Myslím si, že jsme mohli vyhrát i větším rozdílem, ale důležité je, že máme tři body," ohlíží se Kepka za upracovanou výhrou s Jindřichovým Hradcem.

"Kluci jsou super!" říká mladík Jiří Kepka o atmosféře v písecké kabině, kde objevil po svém příchodu několik známých tváří. "Pár hráčů už jsme znal. S Pášou (Václav Pašek - pozn. red.) jsem hrál v juniorských národních týmech, z Plzně znám Vláďu Hanuse a Vlčáka (Filip Vlček - pozn. red.). S ostatními jsem se v pohodě seznámil," dodává hráč, který obléká dres s číslem 18.

Věří, že po sérii neúspěchů najde celek od Otavy zase svou herní pohodu. "To, že jsme teď moc bodů neudělali, to se asi stává každému týmu. Věřím, že jsem se zase odpíchli a teď přivezeme nějaké body z Kolína. I když soupeř je silný, ale uvidíme," hledí Jiří Kepka k nadcházejícímu duelu, který se hraje v sobotu 19. listopadu.

Před sezónou Kepka zamířil do zahraničí. Štěstí hledal na severu Evropy. "Byl jsem na zkoušce v dánské Metal lize, trénoval jsem tam a pokoušel se dostat do kádru. Nedostával jsem tam ale tolik prostoru, takže jsem se vrátil a hledal, co dál. V Česku byly rozjeté všechny soutěže a já už potřeboval herní rytmus. Tak jsem napsal Vláďovi Hanusovi a začal s klukama trénovat," popisuje hokejový odchovanec Třemošné.

Sebekriticky hlásí, že od sebe očekává větší bodový přísun a pomoc týmu. "Není to ještě úplně ono, čekal jsem, že moje produktivita bude lepší. Tím, že jsem v Dánsku odehrál jen jeden zápas, tak jsem se ze začátku hledal. Teď už to bylo lepší, tak uvidíme, jak to bude vypadat dál. Budu dělat, co můžu," doplňuje Jiří Kepka.

Generální podporovatel

Partneři

Partneři ligy