Josef Řeháček: V posledních zápasech si musíme věřit

Do konce základní části zbývají pouhé čtyři zápasy a v souboji o postavení v první osmičce se schyluje k velmi tuhému boji. Písečtí po sérii velmi dobrých výsledků dvakrát nečekaně prohráli, boj o play-off ale rozhodně nevzdávají. „V posledních zápasech si musíme věřit," burcuje hlavní kouč Josef Řeháček.

V sobotním utkání jste měli více ze hry, nakonec ale vyhrál o branku soupeř. Asi se vám ten zápas nebude hodnotit snadno, že?
Myslím, že jsme byli takřka po celý zápas lepším a aktivnějším týmem. Bohužel jsme ale neproměnili ani ty nejvyloženější šance, které jsme si vytvořili, a to se potom těžko může pomýšlet na výhru. Naopak soupeř vytěžil z minima maximum a své vážnější příležitosti proměnil, my se nedokázali prosadit ani při akcích do prázdné brány. Zklamala nás koncovka, ke hře nevím, co bych vytknul. Hráli jsme, na co jsme zvyklí, ale bohužel. Několikrát jsme soupeře dostali pod obrovský tlak, bez gólů se zkrátka vyhrát nedá. Výhru jsme si zasloužili více než Třebíč, hráli jsme s daleko větším nasazením, takže jsme mrzutí.

Podruhé jste prohráli o jeden gól a boj o osmičku si tak zkomplikovali…
Máme dost mladé mužstvo a v těchto fázích sezony je to pro mladší hráče velmi psychicky náročné. Navíc takový ten poslední krůček je vždycky nejtěžší, nicméně mužstvo už jednou prokázalo obrovskou sílu, když se z nejnižších pozic dokázalo probojovat do nejlepší osmičky. Rozhodně se na to nemůžeme koukat nějak skepticky, to vůbec.

Ve hře o osmičku aktuálně figuruje hned pět mužstev, poslední zápasy budou po všech stránkách jistě velmi náročné…
Ano, to je pravda. Ale my musíme vycházet z toho, že pořád v nejlepší osmičce jsme, takže to máme jen ve svých rukou. Bude záležet jen na nás, co si vybojujem.

Další utkání hrajete se Šumperkem, který patří k relativně slabším soupeřům. Co podniknete, abyste „nutné“ body získali?
Já pořád říkám, že nutné jsou body z každého utkání, pokud chcete být v nejlepší osmičce. Po zápase jsem řekl klukům, že se nemají za co stydět, ať si udělají pěknou neděli a od pondělka zase nastane tvrdá dřina. Zklamala nás koncovka a snad jsme si střeleckou smůlu vybrali a v dalších zápasech se to otočí. Rozhodně není dobré se v tom pitvat. Góly jsme dávali, tak proč bychom je nemohli dávat také nyní. V posledních zápasech si jen musíme věřit.

Generální podporovatel

Partneři

Partneři ligy