K Otavě míří šestý Pelhřimov, potvrdí Písečtí roli favorita?

Závěrečné odvety základní části pokračují o tomto víkendu svým dalším kolem a o jeden zápas se ve všech druholigových opět přiblíží vrcholu sezóny – play-off. Písek přivítá na vlastním ledě aktuálně šestý celek vyrovnané tabulky – Spartak Pelhřimov a vzhledem k tomu, že další utkání odehraje Písek na domácí scéně až za dlouhé tři týdny, rozhodně se vyplatí na zápas dorazit. V posledním vzájemném utkání Jihočeši ještě ve třetí části prohrávali na Vysočině 0:4, zápas ale nakonec skončil těsnou výhrou píseckého týmu 5:4. Co přinese dnešní utkání, to uvidíme v 17:30, kdy se naplánováno úvodní vhazování. Sledovat utkání můžete také pomocí podrobného online přenosu.

Loňská sezóna nebyla pro Pelhřimov nikterak růžová. Velmi nepříjemné bylo zařazení do moravské skupiny 2. ligy, kdy za každým zápasem musel Spartak cestovat hodně daleko. Ani výsledkově to nebylo zrovna povedené a v šestnáctičlenné skupině obsadili Pelhřimovští nelichotivé předposlední místo, přičemž horším týmem už bylo jen Velké Meziříčí, které z druhé ligy sestoupilo. Návrat do skupiny Střed je v Pelhřimově hodnocen jen a jen pozitivně.

Vstup Pelhřimova do letošní sezóny byl doslova kritický. Během prvních čtyřech zápasů obdržel tým z Vysočiny hrozivých čtyřiadvacet branek a na svém kontě neměl jediný bod. Teprve v pátém klání Pelhřimovští poprvé bodovali, když dokázali porazit Kobru 4:3 v prodloužení. Jenomže krize pokračovala i nadále. Teprve druhá výhra s Kobrou (opět v prodloužení) nakopla pelhřimovský mančaft k lepším výsledkům. Tým z Vysočiny získal v šesti zápasech senzačních 16 bodů a ze sestupových pozic se vyhoupl do horního patra tabulky.

Výsledky Pelhřimova však i nadále připomínají noc a den. Pelhřimovští se znovu podívali do spodních patech, pak ale přišla na řadu tři vítězství a tým z Vysočiny se vyhoupl výše. Z posledních čtyřech zápasů Pelhřimov třikrát vyhrál. Porazil Benešov, Kutnou Horu a Nymburk, v posledním kole ale podlehl Vajgaru na jeho ledě vysoko 1:6. Aktuálně patří týmu vedenému Pavlem Zmrhalem šestá příčka druholigové tabulky. Na kontě Pelhřimova je po 28 odehraných zápasech devětatřicet bodů a pouhé čtyři body dělí hokejisty Pelhřimova od čtvrtého Kolína.

Dnešní utkání bude čtvrtým vzájemným duelem obou týmu v základní části. V posledním vzájemném hraném u Otavy vytěžili hosté za výhru 4:3 v prodloužení, důležité dva body. Stejný výsledek by Pelhřimovští jistě rádi zopakovali, a to především kvůli vyrovnanému středu tabulky, kde má svou váhu každý získaný bod. Krátce před koncem přestupního období došlo mezi oběma kluby k jednomu přestupu. Vytáhlý obránce Lukáš Vomela vyslyšel písecké nabídky a z krátkého angažmá na Vysočině se přesunul do Písku, aby vyztužil zadní řady ambiciózního týmu. Pro obránce, který byl draftovaný Dallasem, tak bude dnešní utkání jistě zpestřením.

Pelhřimov se může spoléhat na výkon zkušeného brankáře Pavla Maláče, kterému se podařilo stlačit svůj brankový průměr pod tři góly na utkání. V obranné hře Spartaku vyčnívá se svými 12 kanadskými body Martin Meloun. V útoku se Spartak spoléhá na trojlístek Kubát, Plachý, Tecl, který dohromady nastřílel 30 gólů. Útok dnešního soupeře posílili hned tři forvardi. Nejvýraznější posilou je bezesporu jedenadvacetiletý Libor Bezděk, aktuálně hájící barvy jihlavské Dukly, kde ve 43 zápasech vsítil 3 branky a na dalších 15 přihrál. Marek Kundela (22 let) odehrál za prvoligovou Třebíč 27 utkání (1+1). Třetím hráčem, který do Pelhřimova přišel, tentokrát na hostování, je znojemský útočník Roman Barták. Ten v minulosti působil v Kometě Brno, Olomouci či Hodoníně. Letos odehrál za Znojmo 22 utkání, ve kterých jedenkrát skóroval a přihrál na další dva góly. Není však jisté, kdo z avizovaných hráčů v Písku nastoupí.

Poslední tři utkání soupeře:

Spartak Pelhřimov – HC VHS Benešov 4:2

NED Hockey Nymburk – Spartak Pelhřimov 4:6

KLH Vajgar Jindřichův Hradec – Spartak Pelhřimov 6:1

Sestava Pelhřimova z posledního utkání:

Maláč - Meloun, Plch, Jelínek, Zelený, Rašner, Hertl, Popela - Tecl, Plachý, Barták - Kubát, Burian, Mařík - Hadrava, Vrdlovec, Kundela - Jánský, Votápek, Dostál.

Ostatní zápasy 36. kola: Kobra Praha – Benešov (sobota), Kolín – Kutná Hora, Žďár nad Sázavou – Nymburk (neděle).

Generální podporovatel

Partneři

Partneři ligy