K Otavě míří tvrdý oříšek - Hradec Králové

Písecký hokej neprožívá nejlepší časy, minulé utkání v Berouně hovoří za vše. Hokejisté Krupky, Suchánka a Míky budou mít možnost napravit si reputaci v domácím zápase proti Hradci králové. Ve čtvrtém kole se naši hokejisté představili na ledě Východočechů, kde předvedli sympatický výkon. Soupeři podlehli o pouhý jeden gól. Podaří se píseckým hokejistům oplatit hradeckému týmu těsnou porážku? Na to si budeme muset počkat do středy. Úvodní buly bude vhozeno v 18. hodin.

Z písecké kabiny

Písečtí hokejisté potřebují nutně získat nějaké body. Dosavadní výsledky bohužel nebyly uspokojivé a tak se naši hokejisté propadli až na samotné dno prvoligové tabulky. V poslední neuspěli na ledě Berounských Medvědů, i přes to, že písečtí hokejisté vedli o dvě branky. Nakonec však nezískali ani jeden bod. Skóre otevřel v šestnácté minutě Nedvěd. Ve druhé periodě diváci v Berouně gól neviděli a tak si Jihočeši odnášeli do třetí třetiny jednobrankové vedení. To navýšil ve čtyřicáté druhé minutě Heš a s píseckými nadějemi na bodový zisk to vypadalo opravdu nadějně. Pak se ovšem stala pro Písecký tým vyložená pohroma. V rozmezí necelých čtyř minut domácí zasadili Písku tři přesné zásahy. Píseckým hokejistům nepomohla v závěru ani hra bez brankáře. Písek tedy podlehnul Berounským Medvědům 3:2.

To, že písečtí hokejisté budou v zápase proti Hradci Králové potřebovat silnou diváckou podporu není zapotřebí připomínat. Vedení klubu IHC KOMTERM Písek se rozhodlo podpořit diváckou návštěvu tímto krokem. !!! Vstup na zápas proti HC VCES Hradci Králové bude vstupné zdarma !!!

Změny v kádru Hradce Králové:

Pro Písek je jedna změna v královéhradeckém mužstvu poměrně důležitá. Z východních Čech totiž k řece Otavě zamířil brankář Jaroslav Jágr. Z Hradce Králové odešlo celkem devět hráčů (včetně Jaroslava Jágra), zde je přehled: Lukáš Filip, Petr Prajsler, Jan Kubišta, Jaromír Florian, Richard Rapáč, Petr Morkes, Milan Karlíček, Štěpán Spudil.

Opačným směrem, tedy do Hradce zamířili před sezonou tito hráči: Miroslav Fišer, Miloslav Čermák, Lukáš Chmelíř, Oldřich Horák, Robin Blažíček, Zdeněk Kubica.

Vzájemný zápas Hradec králové - Písek

K zisku bodů v tomto utkání nebylo daleko. Po dvaatřiceti minutách Jihočeši dokonce vedli 2:1, mezi střelce se zapsali Vladimír Novák a Jiří Ferebauer. Domácí však stihli do konce druhé třetiny vyrovnat. Necelé dvě minuty dělili písecké hokejisty od zisku minimálně jednoho bodu. Vít Budínský rozhodnul, že všechny tři body zůstanou v Hradci. A tak utkání, ve kterém bylo dostatek gólových příležitostí nakonec skončilo 3:2.

Hráčské statistiky hokejistů Hradce Králové:

Nejproduktivnějším hráčem Východočechů je Jaroslav Roubík, tento třiatřicetiletý útočník hrál převážně za barvy Hradce Králové, kde si vybudoval stabilní pozici. V letošní sezoně si za osmnáct zápasů si připsal výborných devatenáct kanadských bodů (13+6). Dalším produktivním hráčem je Jan Hruška - útočník, který za osmnáct odehraných zápasů vsítil šest branek a u deseti se podílel asistencí. Dalšími hráči, na které si naše defenzíva bude muset dávat dobrý pozor jsou: Jiří Kadlec (2+13), Vít Budínský (9+5) a další...

Jedničkou v královéhradecké svatyni je Filip Luňák. Úspěšnost jeho zákroků je 91,36. Zaskočit je připraven Robin Blažíček, který má úspěšnost zákroků 90,51.

Soupisky obou mužstev:

IHC KOMTERM Písek se v posledním zápase představil na ledě Berouna (kde prohrál 3:2) a nastoupil v této sestavě: Jágr - Procházka, Heš, Vrablík, Výborný, Vojta, Novák, Všetečka - Plášek, Nedvěd, Ferebauer - Bauer, Fadrný, Stejskal - Heřman, Dragoun, Kudrna - Polodna, Suja, Slavík - Stránský.

HC VCES Hradec Králové v posledním zápase na svém ledě přivítal hokejisty Benátek nad Jizerou (které si odvezly tři body za vysokou výhru 7:1) a Hradec nastoupil v této sestavě: Luňák (od 8. Blažíček) - Čáp, Křetínský, Hendrich, Vágner, Chmelíř, Táborský, Klement, Višňák - Hruška J., Roubík, Kadlec - Budínský, Koudelka, Volráb - Jindřich, Moskal, Kubica - Valášek, Macháň, Hruška O.