Menu Další Zavřít Zavřít
Aktuální zprávy
     01.09.2020       Kateřina Němcová

K Otavě se ženou hodonínští Drtiči: Ubrání Králové svou tvrz?

Písečtí Králové se po delší pauze opět vracejí do zápasového tempa, již ve středu 2.9. na led jejich hokejového svatostánku dorazí Drtiči z Hodonína. Ti sice budou mít v nohách o utkání navíc, v úterý podvečer je totiž nejprve čeká měření sil s Velkým Meziříčím, jinak je však dosavadní bilance přípravných duelů obou soupeřů velmi podobná - jedna výhra a dvě porážky. K poslední přímé konfrontaci s Drtiči došlo v sezoně 2018/2019, ještě pod taktovkou trenéra Herra, tehdy však Písečtí na celek ze Slovácka ani jednou vyzrát nedokázali. Jak si s houževnatým výběrem z jihu Moravy poradí tentokrát, se ukáže v 18:00 hodin, na kdy je naplánován začátek zápasu. Při koupi vstupného bude odteď možné zakoupit si i permanentku pro nadcházející druholigový ročník a to v hodnotě 800 Kč. Klub pak žádá všechny diváky o dodržování rozestupů a aktuálních hygienických nařízení.

Uplynulá sezona byla pro Hodonín klíčová. Vedení vsadilo na kombinaci zkušenosti a dravého mládí, která vytvořila konkurenceschopný celek prezentující se dobrou hrou s odpovídajícími výsledky. V průběhu soutěže se Drtiči stabilně drželi v horní polovině tabulky, do play-off pak postoupili z celkového čtvrtého místa. Ve čtvrtfinále vyřazovacích bojů narazil druhý nejmladší celek skupiny Východ na Bobry z Valašského Meziříčí, série se však rozuzlení nedočkala. Drtiči vedli 2:1 na zápasy, poté svaz rozhodl o nedohrání soutěže z důvodu přijetí koronavirových opatření.

Vynucený konec série však Hodonín nijak nezviklal, na Slovácku se přes léto učinily patřičné kroky proto, aby mohli Drtiči na podzim znovu navázat tam, kde skončili. Vedení klubu intenzivně jednalo s hráči a budovalo tým pro jejich další honbu za úspěchem. Získalo několik zajímavých posil, pojistilo si situaci v brankovišti a znovu si pláclo se zlínskými Berany, jejichž šikovná omladina bude Hodonínu i nadále vypomáhat s proháněním druholigových soupeřů. Na ty se vedle snaživých mladíků opět těší i nejproduktivnější hráč Tomáš Komínek, navrátilec Michal Romančík či pokračující hrající asistent trenéra Stanislav Balán.

Písečtí budou chtít v posledním domácím utkání přípravy jistě napravit dojem z nedávného malátného leč vítězného výkonu s univerzitním celkem Black Dogs Budweis, zcela určitě však vědí, že je nečeká nic jednoduchého. Výsledky z posledních vzájemných klání s Drtiči totiž hovoří vcelku jednoznačně (2:7, 5:3), na druhou stranu i na lodi Píseckých došlo k řadě změn a proto se svěřenci trenéra Luboše Roba snaží hledět kupředu. Svému rivalovi rozhodně nebudou chtít dát nic zadarmo.