K dalšímu boji o záchranu do Mostu

Písek prožívá nejhorší časy za poslední dobu. Dva získané body z devíti možných, odchod trenérů, vzdalování pozic zaručujících setrvání v první lize. O zlepšení nálady se naši hokejisté mohou postarat již tuto sobotu, kdy zavítají ke čtvrtému barážovému utkání do Mostu. Úvodní buly bude vhozeno v 17:00. Foto: www. hc-chrudim.cz

HC Most

Účast mosteckých hokejistů v baráži byl do poslední chvíle nejasný. Mohla za to epidemie příušnic v mužstvu. Severočeši sice žádali svaz o odložení zápasů, ten se ovšem rozhodl pro původní program, z důvodu nedostatku volných náhradních termínů a obav o narušení regulérnosti soutěže a tak se jednalo pouze o dvě změny. Zápas mezi Mostem a Jindřichovým Hradcem, které se mělo hrát 14.3. se přeložilo na čtvrtek 24.3., utkání Šumperk - Most, které se mělo hrát původně v sobotu 12.3. od 17 hodin, se přesunulo na čtvrtek 31.3. od 18 hodin.

Statistiky hráčů v play-off

Mostečtí prošli vyřazovací části hladce a celkem odehráli šest utkání. Nejlepší statistiku v této části sezony má Vlastimil Vrtek, který zaznamenal osm kanadských bodů, za pět vstřelených branek a tři asistence. Na druhé příčce statistik je útočník Vlastimil Salač, který jak se zdá působí hlavně jako rozehrávač akcí, na svém konto si v šesti zápasů připsal pět přihrávek, k tomu přidal jednu branku. Následuje trojice hráčů s pěti kanadskými body: Jakub Luštinec, Kamil Charousek a Aleš Havlůj

V mostecké svatyni zatím nejvíce času strávil Miroslav Brzobohatý, jehož průměr inkasovaných branek na zápas je 2,25. Náhradníkem je Lukáš Melichar, který v play-off zasáhnul do jednoho celého zápasu, při kterém lovil kotouč ze své sítě pouze jednou.

Most zatím kvůli příušnicím odehrál jeden zápas, proti Chrudimi. Severočeši sice předvedli sympatický výkon, na první body do postupové tabulky to však nestačilo. V samotném úvodu dostali Chrudimští výhodu trestného střílení, které proměnil Patrik Fořt. Následné minuty patřily domácím, kteří se dostali i do čtyřbrankového vedení (za stavu 5:1). Tento stav jakoby domácí ukolébal a Mostečtí tuto ztrátu stáhli při hře bez brankáře na 5:4! Druhý pokus však nevyšel a Chrudimští zpečetili svou výhru do opuštěné klece a porazili tak na svém ledě Most 6:4.

Mostečtí střelci a asistenti z utkání Chrudim - Most: 11. Nedrda (Přeučil), 40. Hruška (Vrtek), 55. Luštinec (Divíšek), 59. Vrtek (Charousek, Prorok).

IHC KOMTERM Písek v posledním zápase

Naposledy se Písečtí představili na vlastním ledě proti ambicióznímu Šumperku, na který nestačili a nakonec prohráli o jedinou branku. Domácí byli v průběhu pondělního utkání aktivnější, v konečném součtu ale herní převaha nic neznamenala. Výborná defenzivní práce v čele s gólmanem Tomášem Štůralou, který nestačil pouze na gól z hole Vladislava Kubeše. Šumperk zaznamenal dvě branky, to vítězi východní skupiny nakonec stačilo ke třem bodům.

Soupiska z posledního zápasu Píseckých:

Mazanec - Kalečík, Vráblík, Havran, Jan Kudrna, Vomela, Všetečka - Polodna, Kellner, Pšurný, Luňák, Jiří Kudrna, Suja, Dragoun, Sýbek, Červený, Kubeš, Ferebauer, Bauer.

Soupiska Mosteckých z posledního zápasu

Brzobohatý (36. Melichar) - Martinec, Šulc, Charousek, Hruška, Brožovský, Divíšek, Havlůj, Šafařík, Bíza, Salač, Švácha, Müller, Kabeláč, Prorok, Kadela, Vrtek, Luštinec, Nedrda, Přeučil, Kašťák.

V sobotu 19.3. je také na programu, kromě zápasu Most - Písek ještě jedno utkání v boji o první ligu. Chrudim zavítá na led druhého jihočeského týmu - Jindřichova Hradce. U rybníku Vajgaru je úvodní buly naplánováno na 17. hodinu.

Webové stránky soupeře

Více informací o mosteckém hokeji se můžete dozvědět na oficiálním webovém portálu našeho sobotního soupeře - HC Most

Generální podporovatel

Partneři

Partneři ligy