K dohrávce 24. kola jede Písek k rybníku Vajgar

Ve středu 11. ledna od 18 hodin je na programu dohrávka 24. kola 2. ligy mezi Pískem a jindřichohradeckým Vajgarem. Utkání se mělo hrát před koncem roku, ale kluby se nakonec dohodly na přeložení utkání. V pozici favorita do něj půjdou písečtí hokejisté, kteří ale stále hledají formu ze začátku sezony. Vajgar je od zahájení ročníku na posledním místě, v posledním kole však zaskočil předposlední David Servis a vyhrál.

Písek má letos s Vajgarem, který vede u Otavy dobře známý trenér Milan Mazanec, pozitivní bilanci. První duel vyhrál tým Karla Slabého u Vajgaru 4:1, doma pak soupeře vyprovodil z ledu výsledkem 6:2. Nejvíc odchytaných zápasů v dresu Jindřichova Hradce má Slávista David Pírs, který však stejně, jako jeho kolega Michael Formánek, drží nelichotivý průměr sedmi inkasovaných branek na zápas.

Útočné řady Vajgaru stojí na zkušeném Otovi Lazorišákovi, který nasbíral zatím v 19 zápasech 23 bodů (7+16). Trefují se i Dominik Šalamoun, nebo David Jaša. Poslední čerstvou výhru hráčů Hradce dirigovali v budějovické Pouzar aréně právě Šalamoun s Jašou, Vyjgar vyhrál 6:5. Statistiky zadních řad Jindřichova Hradce nejsou vůbec lichotivé. Zmínit lze ale třeba devět asistencí beka Tomáše Tržila, nebo tři trefy obránce Josefa Bureše.

Sestava Vajgaru z posledního zápasu: Pírs – Pípal, Tržil, Bureš, Straka, Kohút T., Růžek - Jaša, Lazorišák, Šalamoun - Bílek, Svatuška, Hrouda - Červený, Jindra, Beran - Vantuch, Kundrát.

Sestava Písku z posledního zápasu: Kadlec – Procházka, Hřebíček, Pavlíček, Hanus, Červinský, Suda, Koutenský – Pašek, Vlček, Kepka, Slavík, Suchan, Urbanec, Šuhaj, Drda.

Generální podporovatel

Partneři

Partneři ligy