Menu Další Zavřít Zavřít
Rozhovory
     13.03.2019       Petr Eliáš

Kapitán Martin Parýzek: Prali jsme se statečně, pro mladé to bylo velká škola

Nevynechal ani jeden zápas. Kapitán píseckého A-týmu a odchovanec Martin Parýzek byl po návratu za zahraničí už druhou sezónu tím pravým lídrem kabiny. V tomto ročníku 2. ligy nevynechal žádný zápas, byl jedním z nejproduktivnějších beků základní části napříč celou soutěží a s bojovně naladěným týmem si užíval i bitvy v pětizápasovém čtvrtfinále. V 29 letech je zároveň nejzkušenějším hráčem mladého týmu. Své dojmy z play-off i sezóny popisuje v rozhovoru.

Vraťme se k poslednímu čtvrtfinále v Šumperku. Proč to nevyšlo?
My jsme čekali, že na nás vlétnou, což se ale nedělo. Když viděli, že máme puk pod kontrolou, tak to spíš postavili ve středním pásmu. I když jsme dostali první gól, nebylo to vůbec špatné. Ve druhé třetině jsme doplatili na oslabení, to nás stálo zápas. Řeknu to na rovinu – pak už jsme neměli sílu. Možná nám k obratu chybělo víc psychických sil, než že bychom ztráceli fyzicky.

Proč ani jeden tým ve čtvrtfinále nevyhrál venku? Bylo domácí prostředí rozhodující?
Doma nás suprově hnali fanoušci. Když viděli, že makáme, tak nás skvěle podporovali. Za to bych jim chtěl všem poděkovat. V Šumperku jsme se první zápas drželi dvě třetiny, pak nám to tam napadalo. Druhý zápas se nám vůbec nepovedl, vlétli na nás. Poslední zápas v Šumperku rozhodla jedna třetina. Bohužel jsme to tam neuhráli a nedali jsme ani góly. Dali jsme tam dohromady dvě branky a na to se těžko vyhrává.

Je pro vás úspěch dojít se silným Šumperkem až do pátého zápasu?
Já osobně jsem z vyřazení zklamaný a myslím, že i ostatní kluci. Když už jsme byli takhle vyrovnaným soupeřem, chtěli jsme přejít dál. Jak to budeme hodnotit s odstupem času, to se uvidí. Je škoda, že se to nepovedlo.

Předsezónní cíl jste si ale splnili…
Nám se vůbec nepovedla minulá sezóna. V téhle byl hrozně důležitý začátek a pak jsme pořád průběžně bodovali. I když tam byla nějaká krize, dokázali jsme pak zabrat a zase bodovat. Povedlo se postoupit do play-off. Jsou takové ohlasy, že to nikdo moc nečekal. Jsme za to rádi, ale bohužel to s Šumperkem nedopadlo. Musíme sportovně uznat, že byli lepší a hokejovější. My jsme proti nim uhráli dva domácí zápasy, kde jsme se asi vymáčkli, jak to jen šlo.

Jak se podle vás poprali mladíci s tíhou náročné sezóny a play-off?
Je to pro ně dobrá zkušenost, vůbec se toho nezalekli. Samozřejmě, že v play-off se hraje trochu jiný hokej, některé zápasy byly víc vyhecované. Všichni se s tím prali statečně, ať to byl kdokoliv, na věku nezáleželo. Speciálně pro mladé kluky je to dobrá škola do budoucna.