Kdo s koho? Poslední Písek zkusí přehrát momentálně tápající Tábor

V sobotu 27. ledna vyrazí Písečtí k Jordánu, aby se letos již počtvrté utkali s hokejisty Tábora, kteří by ze svých dresů konečně rádi odpárali pomyslnou nálepku týmu nacházejícího se uprostřed výsledkové krize. Tu bohužel pro ně dokládá vleklá série šesti nepříjemných porážek v řadě. Do utkání však nepochybně nastoupí povzbuzeni hřejivou vzpomínkou na svůj nelehce vydobytý triumf v posledním vzájemném střetnutí, jenž by nejenže velice rádi zopakovali, kromě toho by jím mohli alespoň částečně slepit své momentálně dosti pošramocené sebevědomí. Hráči IHC ovšem mají při ohlédnutí se za předešlým střetnutím rovněž na čem stavět, s kohouty totiž vedli solidní a vyrovnanou partii, musejí tedy doufat, že jim recept na jejich jihočeskému derby dominujícího rivala utkvěl v paměti. Začátek utkání je naplánován na 18:00 hod.

Táborští na své cestě poslední dobou nepříjemně vrávorají, na úkor svého nepříliš vydařeného období zaznamenali propad již na čtvrtou příčku tabulky. Jejich dlouho okupovanou druhou pozici přednedávnem zaujaly intenzivně sálající žďárské Plameny, o patro níže se pak ještě stačila nastěhovat moravskobudějovická Žihadla, která však, stejně tak jako hoši od Jordánu, v tuto chvíli disponují 49 body. Snůška nezdarů se na kohouty sesypala hned poté, co začátkem prosince zvítězili právě na píseckém ledě - od oné chvíle totiž nezvládli rovných šest utkání v řadě. Po dvou nezdarech s permanentně našlapanými Bruslaři (1:4) a nepolevujícími Moravskými Budějovicemi (2:1) neopanovali ani první novoroční duel se Žďárem (9:1). Z čerstvé kocoviny po divokém večírku na Vysočině se ovšem nedostali ani v následujících kláních: další porážku utrpěli jak na půdě Kolína (2:5), tak i za ním se krčícího Nymburka (3:1), co hůř, účinným táborským vyprošťovákem se pak nestal ani předcházející zápas v Pelhřimově, který Medvědi ovládli v poměru 6:3.

Protože veškeré optimistické barvy evokující jakoukoliv naději na účast ve vyřazovacích bojích u Otavy již relativně dávno vybledly, pokoušejí se Písečtí na své paletě namíchat alespoň odstíny zcela nové. Takové, jimiž by mohli malovat do budoucna, některými výraznými třeba již hned v nadcházející sezoně. Řeč je o poskytování prostoru mladé písecké krvi, která do posledních několika zápasů naskočila a vážněji tak okusila dospělý hokej. První cenné zkušenosti sbírali a své premiérové ostré starty si nedávno připsali například mladí obránci Ondřej Hora a Jakub Kopenec, velice obstojně si pak ve žlutomodrém dresu počíná pravidelně naskakující kapitán staršího dorostu Adam Novák či mladý gólman Richard Kříž. Přestože se hráči IHC navzdory své utrápené situaci usilovně snaží nepůsobit na ledě odevzdaně a jejich herní projev je mnohdy sympatický, svou bojovností na body pěkně dlouho nedosáhli. Zabrat však přeci jenom dokázali dříve, než se jejich nelichotivá výsledková bilance zaokrouhlila na číslo deset. Stále více tmavnoucí mraky totiž rozehnali ve 23. kole proti Kolínu, když po zbytek utkání udrželi svůj hubený jednogólový náskok z úvodní dvacetiminutovky. Naposledy změřili síly s Moravskými Budějovicemi, jimž v domácím prostředí podlehli zejména kvůli nevydařené první třetině rozdílem 3:5.

Předešlé vzájemné střetnutí sice skončilo poměrně jasně se jevícím výsledkem 0:3, na píseckém zimním stadionu ovšem byla tehdy k vidění naprosto vyrovnaná bitva, z níž, i přes další nenačatý střelecký účet, mohli poražení Písečtí odcházet se vztyčenou hlavou. Svého jihočeského rivala pořádně potrápili, to, co je srazilo na kolena, byla především nešťastná koncovka. Pikantní náboj bude dozajista mít i ono blížící se sobotní závěrečné derby těchto dvou celků, mezi nimiž přednedávnem proběhla jakási sestavová škatulata. Příznivci obou táborů tak budou bezesporu bedlivě sledovat k Otavě se navrátivšího Josefa Urbance, na druhé straně se pro změnu budou těšit velké pozornosti opačným směrem putující českobudějovičtí šikulové Ondřej Šulek a Jakub Doktor.

Generální podporovatel

Partneři

Partneři ligy