Ke druhému barážovému utkání do silné Chrudimi

Po nevydařeném domácím utkání proti Vajgaru mají písečtí hokejisté možnost nápravy. Ovšem body z Chrudimi se nevozí snadno. Jak si nová trenérská dvojice Heindl - Krupka a jejich hráči poradí, uvidíme v sobotu. Úvodní buly je naplánováno na 17. hodinu.

HC Chrudim

Pro Chrudim, která je plná zvučných jmen bylo zjištění účasti v baráži obrovským zklamáním. Každopádně je to realita a Písek má v tabulce velmi těžkého konkurenta. Orlice se budou chtít za každou cenu udržet. Nasvědčuje tomu jejich výsledek prvního barážového utkání, kdy v přestřelce přehráli Šumperk 7:4. A samozřejmě hráčský kádr, kde můžeme vidět například jména: Dmitrij Cyganov, Patrik Fořt, Jan Šeda, Jan Semorád atd.

Ruské posile bude věnován následující odstavec. Přibližně v dobách 46. kola přišel Chrudim posílit ruský útočník Dmitrij Cyganov a zdá se, že posila je to velmi dobrá. Pokud bych měl zhodnotit jeho hráčské schopnosti, těžko bych tomuto ofenzivně laděnému hráči něco vyčítat. Jinými slovy na co sáhne, to se mu podaří, o čemž svědčí i jeho statistiky. V devatenácti zápasech si připsal pěkných jedenáct kanadských bodů (7+4).

Poslední zápas HC Chrudimi byl gólově vydatný. V úvodní periodě se proti Šumperku prosadili hned třikrát (Nahodil, Mocek a Fořt). Ve druhé části se pokračovalo v ostrém tempu a Orlice přidali další tři branky, Šumperští si přepsali dva góly. Ve třetí části ještě Šumperk zápas dokázal zdramatizovat, ovšem poslední slovo měli domácí. Chrudim doma porazila Šumperk 7:4! A aby chválení nebylo málo, tak doplním informaci, že Petr Mocek zaznamenal hattrick.

Přehled střelců a asistentů Chrudimi z posledního utkání: 4. Nahodil, 10. Mocek (Nahodil, Žák), 19. Fořt (Kaut, Král), 29. Mocek (Nahodil, Goiš), 29. Semorád, 34. Mocek (Semorád, Nahodil), 60. Král (Nahodil, Toužimský).

Poslední vzájemný duel Písek - Chrudim

Naposledy se tyto týmy střetnuli 29.1. (v rámci 41. kola). V sobotním utkání dali tehdejší trenéři Chlustina s Míkou prostor mládí a v Chrudimi se postavilo do boje několik juniorů. Písek šel brankou Kellnera v první části do vedení, pak už ale stříleli branky pouze domácí a celkové skóre se vyšplhalo na 4:1.

IHC KOMTERM Písek v posledním zápase

První barážové utkání mělo pro Písecké hořkou příchuť. I když po většinu času byl Písek v těžké ofenzívě, nezískal ani jeden bod. Za stavu 3:2 pro Jindřichův Hradec ještě Písečtí zkusili hru bez brankáře, ovšem tento tah se nakonec ukázal jako poslední hřebíček do písecké rakve. Vajgar zvítězil v jihočeském derby 4:2.

Změny v píseckém klubu

Hlavní změnou v píseckém táboře je odchod trenérské dvojice Alois Chlustina - David Míka, která rezignovala po utkání proti Vajgaru. Jejich posty tak obsadili Roman Heindl a Miroslav Krupka. Mužstvo se také zúžilo o dva hráče: Martina Výborného a Jana Fadrného. O změnách informoval generální manažer píseckého hokejového klubu Jiří Černý.

Oba celky v minulém kole:

HC Chrudim v domácím utkání, když porazila Šumperk 7:4 se představila v této sestavě: Landsman (Ament) - Mocek, Toužimský, Jaroměřský, Žák, Krejnus, Goiš, Vágner, Mečiar - Fořt, Král, Šeda - Cyganov, Semorád, Nahodil - Pilař, Sýkora, Kaut.

IHC KOMTERM Písek rovněž odehrál domácí utkání, ovšem v jihočeském derby podlel Jindřichovému Hradci 4:2. Písek nastoupil v této sestavě: Mazanec - Pavel Procházka, Kalečík, Vráblík, Výborný, Havran, Jan Kudrna, Vomela, Všetečka - Polodna, Kellner, Pšurný, Luňák, Jiří Kudrna, Suja, Dragoun, Sýbek, Fadrný, Kubeš, Ferebauer, Bauer.

Webové stránky soupeře

Více informací o chrudimském hokeji se můžete dozvědět na oficiálním webovém portálu - HC Chrudim

Generální podporovatel

Partneři

Partneři ligy