Krále čekají rozjeté Benátky nad Jizerou

V poslední sobotě tohoto měsíce je na programu 3.kolo. V něm se na své půdě představí Benátky, které přivítají Krále. Připíšou si domácí třetí výhru v řadě? Nebo je zastaví Písek? Zápas začíná již od 17 hod.

HC Benátky nad Jizerou

V úvodním kole hráli benátští hokejisté před svým publikem a jasně přejeli Kralupy, kdy v každé třetině vsítili 2 góly. Vše odstartoval v 8. minutě Hozák. Ten samý hráč na konci první části zvýšil na 2:0. Po něm se v úvodu další třetiny trefil Havelka a ve 30. minutě přidal čtvrtý zásah Šafránek. V následující části hry navýšil ještě náskok Jankovský a na konečných 6:0 upravil Zumr v padesáté-deváté. Gólman Brázdil si připsal čisté konto, kdy pochytal 18 střel.

V druhém utkání odcestovaly Benátky do Hronova. Favorit se dostal do vedení už v první periodě, kdy vedl 1:2. Po 40. minutách to už bylo 2:4 a benátští tak měli dvou-gólové vedení do poslední třetiny. V ní se podařilo Hronovu snížit ve 44. zásluhou Kozlovse. Šest minut před koncem upravil na výsledných 3:5 hostující Antoš a tým tak zapsal druhou výhru v řadě.

Benátským tak patří průběžné 2. místo s 6 body. Stejně má i vedoucí Tábor a také Slovan, ten je třetí.

IHC Králové Písek

Jihočeši do letošního ročníku vstoupili prohrou 4:1 v aréně Medvědů. Ty poslal do vedení v 16. minutě Brož. Zvýšení náskoku přišlo v 25., kdy se trefil Hora. V polovině utkání snížil písecký Hollar a po dvou třetinách se šlo do kabin za stavu 2:1. Ve 3. periodě už se prosadil jen Děčín, postaral se o to Písařík a dvě minuty před sirénou upravil skóre David Tůma.

Ve středečním boji o druho-ligové body čekal na domácí áčko favorit z dalekého Vrchlabí. Už v prvním dějství se radoval Volf a o sedm minut později i Šulek a Písek vedl už 2:0. Ve 24. zvyšoval Matiášek a s hosty to nevypadalo vůbec dobře. Trenér vystřídal gólmany po třetím gólů domácích, z ledu šel Červinka a nahradil ho Tichý. Vrchlabí dokázalo na konci druhé části snížit na 3:1 po využité přesilovce 5 na 3 a v 53. minutě snížil ještě Chalupa. Více gólů už nepadlo a Jihočeši tak zdolali favorita nejtěsnějším rozdílem 3:2. Velkou zásluhu na tomto výsledku měl i Gába, který chytal famózně a vychytal hodně vrchlabských možností.

Písek se tak drží na 8. místě se 3 body, stejně bodů mají i Kralupy, Příbram, Kobra a Vrchlabí.