Králové jedou na led Chomutova

Písecké áčko čeká první zápas v Novém roce, kdy je ve své aréně vyzvou Piráti. Oba týmy na sebe narazily v jednom kole, kdy po vyrovnané bitvě se radoval Písek v prodloužení. Jak dopadne středeční odveta? Úvodní buly je naplánováno na 18 hod.

Piráti Chomutov

Domácí výběr v prosinci odehrál 6 kol, z nich dokázal pětkrát zvítězit, kdy postupně porazil 5:3 Benátky, stejným výsledkem Kobru, 6:4 Řisuty, 6:3 Ústí a v posledním kole v roce Vlky 4:2. Jediná prohra v prodloužení se zrodila na ledě Kohoutů 4:3. V tabulce se chomutovští dostali hodně nahoru, kde jim nyní patří 4.místo s 58 body, na hokejisty od Jordánu jim chybí jen 2b.

V kanadském bodování se nejvíce daří obránci Jakubovi Mataiovi (10+12), z útočných řad je to Viktor Hübl (14+30).

IHC Králové Písek Hokejisté ve žluto-modrých dresech v minulém měsíci hráli 7 utkání, z nich nasbírali (3 výhry - s Klatovy 4:3, Hronovem 5:0, Vrchlabím 4:2,2 krát zvítězili v prodloužení 2:1 se Slovanem, 5:4 s Mostem. Dvě utkání nebodovali s Letňany 0:3 a překvapivě s posledními Řisuty 2:5). Jihočeši jsou v druhé polovině, kde se nacházejí na 12. pozici s 32 body, stejně má i Děčín, který je o místo výš.

Z hráčů od Otavy má nejvíce Vladimír Hanus (1+15) z obranné řady. Z útoku vede statistiky Lukáš Prášek, ale na konci roku skončil hostování a vrací se zpět do Tábora. Nyní to bude stát hlavně na dvojici - Jan Matiášek (13+16) a Lukáš Volf (11+18), kterým se také hodně střelecky dařilo a snad si tuto formu přenesou i do tohoto roku.