Králové míří do hlavního města! Přivezou si odtud nějaké body?

Po sobotním úspěchu s Jabloncem musejí hokejisté reprezentující město Písek opět do práce. Ve středu je totiž čeká venkovní konfrontace s pražskou Kobrou, která je tabulkovým sousedem Králů. Bitva o druholigové body začne na Braníku v 18:00.

IHC Králové Písek

Jihočeši v posledních utkáních pravidelně bodují a podařilo se jim odlepit se od spodní části tabulky. Nyní se hokejisté Písku nacházejí na osmé příčce a na sedmou Kobru ztrácejí pouhopouhý bodík. Minulou středu si svěřenci kouče Matušíka vyšlápli na Chomutov (4:3pp) a v sobotu doma přemohli Vlky z Jablonce 5:1. Produktivitě vládne úderné trio ve složení Prášek – Volf – Matiášek, kteří se nejčastěji zasluhují o změnu skóre na světelné tabuli. V píseckém brankovišti se pravidelně střídají David Novák a Richard Kříž.

HC Kobra

Pražané figurují na sedmé příčce a je vidno, že předsezónní odchody těch největších hvězd Kobru jednoznačně ochromily. Ofenzivní duo Bříška – Tondr přestoupilo do Benátek a v pražském celku se horko těžko hledají nástupci těchto legendárních hokejistů. Ztráta těchto útočníku je vidět i v celkovém počtu vstřelených branek. Kobra se prosadila pouze devětatřicetkrát, což je třetí nejhorší počin v konferenci. Hůře na tom jsou už pouze Klatovy a Řisuty, které mají shodně po šestatřiceti vstřelených gólech. Kobra ale může být nadmírně spokojená s defenzívou, která se naopak řadí v lize k těm nejlepším. Naposledy se obranná kvalita Kobry ukázala v sobotu, kdy na domácí půdě přemohla Řisuty poměrem 3:0. Bod na zápas sbírá útočník Zídek, který má celkově dvanáct nasbíraných kanadských bodů. V brance nejčastěji nastupuje Lukáš Sochůrek, jenž je již několik sezón jednoznačnou jedničkou.

Poslední vzájemné utkání

Písek se s Kobrou utkal naposledy letos v únoru v rámci 38. kola. Králové v utkání prohrávali 2:0, ale podařilo se jim skóre otočit na konečných 5:3. Dvakrát se v tomto utkání prosadil kanonýr Jakub Čížek.

Generální podporovatel

Partneři

Partneři ligy