Králové vyzvou Buldoky, podaří se domácím poprvé vyhrát nebo si hosté připíšou čtvrtou výhru?

Na zimní stadion sedmého Písku přijedou bojovat o další body osmé Řisuty. Oba celky se v této sezóně utkali již třikrát, ve všech kolech vyhráli Buldoci o jednu branku. Domácí tak mají soupeři co vracet. Boj vypukne již tuto sobotu v 17 hod.

IHC Králové Písek

Jihočeši mají na svém kontě 22 bodů, na šestý Cheb ztrácí 9 bodů. Proti sobotnímu týmu mají Králové o dva body navíc, ale soupeř má o 1 zápas méně. Po šesti prohrách v řadě, které hokejisté z královského města obdrželi v prosinci se Písek konečně probudil. Hrál další tři kola na ledě soupeřů. Nejdříve jel do Klatov, kde po divoké přestřelce zvítězili žluto-modří 5:7. V dalším utkání jeli do dalekého Chebu, kde si připsali druhou výhru v řadě 1:8. Po těchto dvou skalpech se odlepili z posledního místa, které přenechali Buldokům. Tento týden si písečtí zajeli na derby do Tábora, kde je přivítal lídr tabulky. U Jordánu diváci viděli dvanáct gólů, hokejisté od Otavy předvedli solidní výkon, ale další výhru na ledě věčného rivala nepřidali a prohráli konečným výsledkem 7:5.

Nejvíce bodů z obranných řad má Dosek (3+12), z útoku je to kapitán Sýbek (13+27) a Šuhaj (15+20). V brankovišti se střídají Kříž s Novákem, které na střídavé starty z Motoru doplnil Maleček.

HC Řisuty

Hosté byly v tabulce těsně před Pískem, ale od poloviny prosince padli ve čtyřech utkáních po sobě, kdy nestačili na Příbram 1:5, Klatovy 2:5, Tábor 0:8, Havlíčkův Brod 0:8. Po těchto nezdarech přišel pád na poslední místo. V novém roce odehráli hokejisté tuto středu duel na svém ledě, kdy v přestřelce zvítězili konečným výsledkem 7:6 proti Chebu. Získali tak další body a nyní jich mají 20.

Z obrany se daří Řepkovi (1+10), z útočných řad je to Patyk (18+14) a Janeček (12+11). Ve svatyni Řisut se střídá trio gólmanů, kdy nejvíce odchytaných kol má Stahl, Pánek a Novotný byl v brance jednou.

Vzájemné zápasy:

7.kolo - Písek x Řisuty 2:3p.

14.kolo - Řisuty x Písek 5:4.

21.kolo - Řisuty x Písek 5:4.

Generální podporovatel

Partneři

Partneři ligy