Letní příprava A-týmu je v plném proudu

Jako barmani si mohou připadat v současnosti trenéři píseckého A-týmu Jan Rybáček a Bedřich Malý st. Každý všední den totiž míchají svým svěřencům jeden tréninkový koktejl za druhým a pochvalují si, jak jejich letošním svěřencům, kteří v Písku nastoupili do letní přípravy, “chutná“. „S přístupem kluků jsem velmi spokojen, je parádní,“ prohlašuje hlavní trenér Rybáček a po chvíli vyjmenovává nově příchozí hráče, kteří se v následujících měsících pokusí prosadit do sestavy jeho mužstva. To nastoupilo do letní přípravy 2. května, její konec je naplánován na 30. června. Před nástupem na led 23. července čeká hráče ještě zasloužená třítýdenní dovolená.

Letní příprava

Přípravu jsme začali druhého května, trénujeme každý den mimo soboty a neděle. Začínáme v pět hodin, přičemž v pondělí, středu a pátek tréninky trvají hodinu a půl, v úterý a čtvrtky dvě hodiny. Kombinujeme umělou trávu, posilovnu, tělocvičnu, les a jednou za čtrnáct dní chodíme na hodinu do rehabilitačního centra v Otava Areně. Myslím si, že podoba přípravy je pestrá, zařadili jsme do ní ze začátku všeobecná cvičení zaměřená na všestrannost, jako je práce s balony, mety, výskoky.. Každý trénink je zaměřen na určitou pohybovou schopnost, to znamená v posilovně na sílu, v tělocvičně na obratnost a rychlost, v pátek máme na programu výběhy do kopců pro vytrvalost. Příprava je tedy pestrá a myslím si, že i pro hráče docela zajímavá, ale to by se chtělo zeptat jich.
Nedokážu posoudit, zda-li se ta letošní příprava nějak zásadně liší od té, co kluci zažili v minulých letech pod mými předchůdci. Já mám tuhletu podobu přípravy již osvědčenou z předešlých roků a mám s ní tu zkušenost, že mi vždycky podržela a dá se říct, že se vyplatila. Přidal jsem tedy samozřejmě několik nových cvičení, co jdou podle nejnovějších způsobů tréninku. Znovu říkám, zkušenost s ní již mám a vždycky se mi vyplatila, takže uvidíme, jak se osvědčí tentokrát. Jestli byla dobrá nebo ne, se uvidí až v sezoně.
Musím říct, že kluci to berou a trénují velmi dobře, vůbec si na jejich přístup nemohu stěžovat a jsem s ním velmi spokojen, je parádní.

Brankáři: Michal Pinkas, Filip Kubiš.

Obránci: Jiří Svoboda, Tomáš Burkoň, Lukáš Hauer, Filip Procházka, Michal Procházka, Jakub Oranský.
Přišli: Martin Kuna, Marek Vokatý a Milan Velíšek.

Útočníci: David Míka, Milan Kořánek, Jan Řehoř, Milan Filipi, Petr Kica, Tomáš Květoň, Václav Kašpar, Ondřej Pošmourný. Přišli: Tomáš Růžička, Radek Hovora, Libor Nikodém, Teodor Margeta, Petr Stropnický, Jakub Šimoník, Jan Hora, Dan Jungbauer, Janis Rutkis, Jiří Vondřich.

S otazníkem: obránci Martin Veselý a Zbyněk Neckář.

Odešli: útočníci Miroslav Holec, Ondřej Mikeska a Martin Müller, obránce Petr Bezouška .

Současná podoba mužstva IHC Písek,
květen 2007 během letní přípravy na sezonu 2007 – 2008

Příchody - odchody

Míra Holec – Havlíčkův Brod, Ondřej Mikeska – zanechání činnosti. Do letní přípravy nenastoupil ani Zbyněk Neckář kvůli pracovním problémům. Řešit budeme i Martina Veselého, s ním ještě nedošlo k domluvě. Ještě uvidíme později, jak to s nimi bude. Dále skončili útočník Martin Müller a obránce Petr Bezouška. Jinak to mužstvo zůstává téměř stejné plus jsou tady v přípravě kluci ze Strakonic, protože tam jak známo druholigový hokej končí, a pokusí se dostat do mužstva u nás, a další, co jsou z jiných týmů. Je to ještě otevřená otázka, protože jsou další hráči v jednání. Tomáš Květoň zůstává a měl by hrát, v současné době je v Americe, ale už trénoval a měl by hrát u nás. Pokavaď se samozřejmě vejde do mužstva. (úsměv)

Konec II. ligy ve Strakonicích

Bolí mi to u srdce, to je bez debat, protože jsme měli tu myšlenku, že hráči, kteří by se zde nevešli do týmu, tak by odešli do Strakonic, hráli by tam stejnou soutěž a zahráli by si. Tak jsme si mysleli, že by tam takové využití mohlo být, mohli by tam dostávat příležitost mladí hráči a podobně. Ve Strakonicích je konec, tam je veškerý postoj ke sportu hrozně zvláštní a divný, podpora města téměř žádná. To jsou akorát řeči, že město podporuje sport, není tomu tak. Muži tam končí a je otázka, jestli se tam vůbec udrží mládež, dá se čekat, že to tam bude rok od roku horší a horší. Je ale vždycky horší tu soutěž udržet než odstoupit a dostat se do ní zpátky, přesto si myslími, že druhá liga je teď pro Strakonice dlouhodobě pryč. Bude pro ně hrozně těžké se vrátit, jestli někdy. Jako strakoňáka mi z té současné situace bez debat bolí u srdce.

Strakoničtí hráči v Písku

Všechny hráče Strakonic jsem trénoval a víme, co od sebe můžeme očekávat. Řada z nich je velmi dobrých lidsky, jsou pracovití a mohou nám bezesporu pomoci.. Ozvali se mi, jestli by tu nemohli trénovat a pokusit se tu prosadit, já jsem odpověděl, že můžou, takže jsou tady a trénují s námi. Svoje místo si tu ale budou muset vydobýt, nikdo ho nemá slíbené nebo předem jasné. To, jestli se do mužstva začlení a stanou se jeho tahouny, to je všechno na nich. Připravují se tu s námi tedy ze Strakonic Libor Nikodém, Martin Kuna a Milan Velíšek. Měli jsme tu i Honzu Kadlece, ale ten podepsal v Milevsku. Ostatní se mi neozvali, možná skončí s hokejem nebo se budou věnovat trénování, nevím, jak to s nimi bude vypadat.

Loňští junioři trénující s A-týmem

Tomáš Růžička, Jakub Šimoníka a Petr Stropnický. Navíc Petr Ondrejec by se měl zapojit od pondělí.. Budou to mít těžké, protože se dá čekat, že budeme mít v letošním mužstvu velkou konkurenci.

Hledání náhrady za Holce a Mikesku

Samozřejmě s hráči jednáme, měli by přijít další, ale vypouštět konkrétní jména do éteru nebudeme, bylo by to předčasné. Míra Holec je talentovaný hráč a proč bychom mu bránili, když může hrát vyšší soutěž? Mužstvu chybět bude, ale bude k nám mít střídavý start, takže možnost návratu a pomoci při play-off mít budeme. Ondra Mikeska je pro mužstvo výborný bezproblémový člověk, škoda že skončil, věřili jsme, že bude ještě pokračovat, ale rozhodl se, že už ne. Musíme tedy vytipovat další hráče a pokusit se je nahradit.

Kde může Písek tlačit bota?

V obranné činnosti. Když se povedou všichni útočníci, tak si myslím, že budeme mít útok kvalitní, ale my potřebujeme hlavně hráče dozadu. Potřeboval bych, aby se tu objevili alespoň dva kvalitní obránci, pak by to mužstvo bylo komplexní a mělo by správnou kvalitu. Nějací beci jsou v jednání, ale nepředbíhejme.

Generální podporovatel

Partneři

Partneři ligy