Lukáš Bednařík: Čtyři góly? Naposled v přípravce. Zápas jsme nezabalili

Ve 40. kole bral Písek bod na ledě Klatov, které válčí o účast v druholigovém play-off. V bláznivém zápase Písek o dva góly vedl, pak zase o tři prohrával, nakonec v posledních minutách a vteřinách vybojoval alespoň bod, když padl 7:6 v prodloužení. Zápas zhodnotil autor čtyř gólů - útočník Lukáš Bednařík.

Jak hodnotit zápas v Klatovech, kde jste stejně jako v předchozím kole vedli rychle 2:0, ale nakonec jste u náskok přišli?
Měli jsme opět výborný vstup do utkání, kde jsme si získali dvoubrankové vedení, bohužel následovalo uspokojení, jako už poněkolikáté v této sezóně. Soupeř nám otočil dobře rozehraný zápas. Nakonec musím říct, že jsme v poslední třetině ukázali bojovnost a vrátilo se nám to v podobě vyrovnání na 6:6.

Co se dělo v prostřední pasáži zápasu, kde domácí odskočili do většího rozdílu?
Bohužel přišel klasický výpadek, soupeř nás najednou přečísloval, protože jsme hráli nezodpovědně a dali jsme soupeři hodně prostoru.

Jak vypadal závěr? Ve třetí třetině jste srovnali z 6:3 na 6:6. Poslední gól padl asi 15 sekund před koncem...
Za závěr utkání si zaslouží pochvalu celý manšaft. Nikdo to nezabalil, a díky bojovnosti a odhodlání se nám nakonec podařilo vyrovnat. Povedlo se nám skórovat dvakrát při power-play, takže opravdu super závěr.

Byli jste blízko druhému bodu, který by vám dal klid. Proč se to nepovedlo?
Ještě deset minut před koncem jsme byli daleko i jednomu bodu. A co se týče prodloužení, tam jsme hned po 15 vteřinách mohli získat vytoužený druhý bod, kdy Matějda (Martin Matějček) krásnou individuální akcí projel celé hřiště, bohužel pro nás to tam nepadlo. No a rozhodující gól jde za mnou, jelikož jsem tam správně nepokryl protihráče, který skóroval do odkryté branky.

Co říkáš na své čtyři trefy?
Já dal čtyři góly asi naposled v přípravce, jestli vůbec. Na všech gólech mají velikou zásluhu spoluhráči, ale samozřejmě nebudu říkat že nemám radost, že se mi povedlo čtyřikrát skórovat. Ale černou kaňku tam nese moje chyba v prodloužení, která nás připravila o druhý bod.

Co vás čeká v posledních dvou zápasech?
Ve středu nás čeká derby v Táboře, který si podmanil naši skupinu a je to největší adept na účastníka v baráži o Chance ligu. Takže strašně těžké utkání, ze kterého budeme chtít odvézt minimálně jeden bod. V posledním utkání přivítáme na domácím ledě Řisuty, se kterými se rveme na dálku o každý bod. Všichni se modlíme, aby to nebyl zápas o všechno, takže věříme v bod z Tábora nebo ztrátu Řisut proti Chebu.