Menu Další Zavřít Zavřít
Aktuální zprávy
     23.03.2020       Petr Eliáš

Lukáš Tramba o strastech ve 2. lize, práci s mládeží a výhledech do budoucna

Jaká byla uplynulá sezóna a co čekat o té následující? Na otázky redakce odpovídal předseda výkonného výboru klubu Lukáš Tramba. Závěr ročníku urychlila virová epidemie a v Písku se to dotklo především dorostu a žákovských kategorií. Junioři vypadli v prvním kole play-off a A-tým se do vyřazovacích bojů nedostal vůbec.

„Sezóna A-týmu byla utrpením,“ říká Lukáš Tramba bez vytáček. Zmiňuje, že tým zasáhla zranění některých klíčových hráčů hned v úvodu sezony, a i když se později podařilo doplnit kádr o šikovné hokejisty, v konkurenci se silnými celky Králové z Písku zaostávali. „Na příští sezónu bychom chtěli postavit tým lépe, ale všechno stojí na penězích. V této sezóně jsme měli na A-tým rozpočet 1 485 000 korun, ale potřebovali bychom ještě tak tak o milion více,“ popisuje otevřeně předseda. Vypočítává, že některé týmy, které si mohly dovolit zkušené hráče ošlehané vyššími soutěžemi, odehrály ročník možná za násobky píseckého rozpočtu.

Do příští sezóny by bylo podle Lukáše Tramby dobré postavit zkušenou lajnou a vedle ní ohrávat mladé hráče. Právě výkony mladíků současného šéfa píseckého hokeje těší. Cílem by měl být postup do druholigového play-off, i když na konci března je podle šéfa píseckého hokeje na prognózy ještě velmi brzy. „Kdybych měl srovnávat modely soutěže, tak se mi sportovně líbil více ten se zapojením moravských týmů, i když to bylo dražší,“ zmiňuje.

Kromě neúspěšného ročníku A-týmu ve 2. lize těší Lukáše Trambu práce s mládeží. „Žákovské kategorie se jevily dobře. Od příští sezóny bychom chtěli hrát mládežnické kategorie po ročnících. U dorostu jsme měli radost z postupu do nadstavby, kde se nám nejprve moc nedařilo, ale pak se výkony zvedly. Přišli také kluci z Milevska, kteří by u nás chtěli hrát. Do další sezóny máme cíl dorost ještě více pozvednout,“ uvádí Lukáš Tramba.

Naznačuje i možné rozšíření spolupráce s mládeží budějovického Motoru. „V průběhu sezony jsme se bavili o bližší spolupráci s Českými Budějovicemi, protože u juniorů to fungovalo dobře k oboustranné spokojenosti. Chtěli bychom proto navázat spolupráci i u dorostu,“ předesílá Lukáš Tramba.

Absolutní spokojenost podle něj panuje s výkony juniorky, která hrála celý rok v horních patrech tabulky REDSTONE extraligy. V play-off už ale české kluby narazily a na sílu moravských celků, které svaz vloni administrativně vyřadil z nejvyšší soutěže. Ve druhé nejlepší lize by chtěl mít Písek znovu silný tým. „Chtěli bychom, aby juniorka stála na základu našich hráčů a byla doplněna o šikovné hokejisty odjinud,“ dodává Tramba.

Jasno už má klub o trenérském složení klíčových kategorií. U A-týmu zůstává duo Herr – Šrámek, juniorku budou řídit trenéři Volf a Přibyl a dorost bude koučovat dvojka Hejl, Šperl.