Lukáš Volf: Musíme makat celých 60 minut. Všichni chceme vyhrávat

V úvodních dvou duelech trochu zvláštní sezony si připsal útočník Lukáš Volf dva góly a jednu asistenci. Více duelů ale zatím hoši od zlatonosné Otavy odehrát nestihli, protože tým je znovu pro nejbližší utkání v karanténě. Jak se nejnovější posila druholigových Králů Lukáš Volf, který v minulé sezoně válčil v dresu prvoligového Vsetína, dívá na poslední velmi divoké utkání s Klatovy a na nepříjemné odkládání zápasů při nařizovaných koronavirových karanténách? To prozrazuje v tomto rozhovoru.

Začal bych posledním divokým zápasem s Klatovy. Jak hodnotíš prohru 7:9 a proč se podle tebe nepovedlo vyhrát?
Hodnotí se mi těžko, protože druhá třetina nás stála zápas. Musíme hrát 60 minut. Jinak si myslím, že jsme hlavně ve třetí třetině ukázali svou sílu. Nevyhráli jsme jednoduše kvůli tomu, že soupeř dal víc gólů než my.

Jak náročný je start sezóny s tolika o odloženými zápasy? Je těžké se opakovaně vracet do zápasového tempa?
Je to hodně nezvyklé, ale na druhou stranu pro všechny stejné. Člověk si začne zvykat na nějaké zápase tempo a zase je vše jinak. V tomto je to pro mě osobně těžší, než obvykle, ale jak jsem říkal, tak to je a je to pro všechny stejné.

Jak ti sedí parta v kabině?
Parta v kabině je super, se spoustou kluků jsem se znal, s některými jsem se viděl poprvé, ale všichni jsou v pohodě. Myslím si, že všichni chtějí vyhrávat a to je důležité.

Jak náročná bude podle tebe letos 2. liga s ohledem na sílu soupeřů?
To teď asi nejde úplně hodnotit. Je začátek soutěže a já ty kluby povětšinou neznám, takže těžko říct. Je ale jasné že každý zápas bude jiný a každý bude těžký, letos prostě bude i hodně záležet na štěstí. Někdo půjde do zápasu po karanténě nerozehraný, někdo normálně v plné zátěži. Také jde o to, kdy se ty zápasy budou dohrávat, může se stát, že budeme mít tři nebo čtyři zápasy za týden a ta únava pak v zápasech sehraje také svou roli. Takže podle mě bude tento ročník velice těžký a to nejen ze sportovního hlediska.

Jsi zatím spokojen se svými výkony?
Zatím jsem odehrál dva zápasy, z toho asi nejde moc hodnotit. Navíc nejsem úplně ten, kdo by měl hodnotit svůj výkon, od toho jsou tady trenéři. Já jen doufám, že se postupem času budu na ledě cítit lépe a budu týmu užitečný. Věřím v to, že se všichni postupně dostaneme do nějaké herní pohody a tuto sezonu úspěšně zvládneme. A také doufám, že se nám budou vyhýbat zranění a karantény.