Mladé pušky válí: Hraje se mi dobře, říká junior David Ciboch

Dvacetiletý útočník David Ciboch po působení v píseckých dorosteneckých výběrech okusil nejvyšší juniorskou soutěž v Českých Budějovicích. V letošní sezóně se vrátil a zařadil se k oporám juniorky IHC Písek. Trenér A-týmu Roman Vlček mu dal také prostor v seniorském týmu a spolu se svými spoluhráči z juniorky určitě patří k platným členům kádru.

Poslední utkání krajské ligy s Humpolcem se pro Písecké nevyvíjelo od úvodního buly nejlépe. I když Písek týden před tím doma přehrál David Servis, s prořídlou, ale houževnatou sestavou Humpolce musel od začátku zápasu hodně bojovat. „Zápas jsme ze začátku podcenili, ale druhou a třetí třetinu jsme zvládli dobře,“ říká David Ciboch.

Hosté dokonce po první třetině vedli. Pak jim ale došly síly a inkasovali desítku. „Hráli jsme se slabším soupeřem, takže se čekalo, že vyhrajeme. Povinnost jsme splnili, jsem za to rád,“ komentoval zápas po jeho skončení mladík David Ciboch. V první třetině byla formace složená pouze z juniorů rozhodně nejaktivnější na ledě. Pak trenéři sestavu pozměnili.

Útočník s číslem 20 si připsal s Humpolcem kanadské body u tří gólů. Byl hned u toho prvního vyrovnávacího, kdy jeho střelu odraženou od konstrukce branky dorazil do prázdné klece Radek Volf. „Měl jsem puk v rohu, už jsem nemohl nikomu nahrát, tak jsem musel vystřelit a naštěstí to tam padlo,“ popisuje situaci, ve které to vypadalo, že puk přešel brankovou čáru už po jeho střele. Nakonec byl gól připsán dorážejícímu Volfovi.

Ve třetí třetině pak Ciboch asistoval u gólu Jana Řehoře na 7:1, v závěru zápasu pak pečetil desítku pěknou střelou po přečíslení. „Jeli jsme dva na jednoho, dostal jsem dobrou nahrávku a pěkně vystřelil,“ říká David Ciboch.

Junioři se letos vyhnuli bojům o záchranu a výborně se prezentují i ve skupině o postup do play-off. Rvou se dokonce o posun do vyřazovacích bojů z první příčky. A-týmu zbývá odehrát poslední zápas základní části a rovněž ho čeká nevyzpytatelné play-off. „Je tu super parta, v šatně je dobrá nálada. Všechno je v pohodě,“ usmívá se Ciboch.

Je prý příjemné hrát se spoluhráči z juniorky také v A-týmu. „Když člověk ze začátku hraje se staršími hráči, tak může být nervózní. Ale když můžu hrát se spoluhráči, se kterými se znám už delší dobu, tak je to výhoda,“ dodává David Ciboch.