Musíme být méně vylučovaní!

V písecké obraně se prohání co mu nohy stačí a díky jeho modrému plexisklu jej rozhodně nepřehlédnete! Přes své mládí se již v minulé sezóně Filip Procházka dokázal prosadit v „A“ týmu, je píseckým odchovancem a svému mateřskému klubu je věrný. Dnes slaví své dvaadvacáté narozeniny, doufejme, že je oslaví i výhrou na brněnské Technice - dle jeho slov to ale rozhodně lehké nebude. Celá naše redakce mu přeje vše nejlepší a vám přinášíme jeho krátký pozápasový ohlas z utkání s Havlíčkovým Brodem…

Další utkání sehrají Písečtí v pátek od 18 hodin na ledě Techniky Brno. Bližší představení vítěze druholigové skupiny Východ najdete v tomto článku.

Filipe, vás komentář k zápasu s Havlíčkovým Brodem?!
Rebelové jsou favority celé baráže… Pomohli jsme jim tím, že jsme byli hodně vylučovaní a stejně jako ve Vajgaru nás za to ten tým opět dokázal potrestat! Zkrátka, musíme ten hokej hrát více ukázněně a nenechat se takhle zbytečně vylučovat!

Na to, že se první třetina hrála za bezbrankového stavu, ten gól na začátku druhé přišel vcelku rychle…
Bohužel je o nás známé, že dostáváme góly často ze začátku třetin a musíme si na to dávat do dalších zápasů mnohem větší pozor! Uběhnou tři minuty a gól… Tohle se nám nesmí stávat!

Abych vám potvrdil vaše slova, začátek třetí třetiny a takřka totožná situace, ztratili jste touto brankou motivaci dovézt zápas do vítězného konce?
To rozhodně ne, motivace tam je pořád! Ale pokud prohráváme 1:3, tak soupeř už má náskok a ten se špatně dohrává, protože se stáhne do obranného pásma a tam to zabetonuje.

Byli jste v utkání s Havlíčkovým Brodem slabší nebo vám jen nesedla hra Rebelů?
Já si nemyslím, že bychom byli slabší, ale teď máme hrozně moc zápasů a ten tým už je unavený!

Co podle vás bylo v těch prvních dvou barážových utkáních největší příčinou toho, že se nedařilo?
V přesilovkách se musíme více prosazovat, to se nám v posledních utkáních moc nedařilo. A jak už jsem řekl, musíme zapracovat na tom, abychom byli méně vylučovaní, protože to mužstvu ubírá hodně síly a ke konci zápasu jsme unavení!

Teďka vás čeká Technika Brno, víte co od toho celku čekat nebo je to pro vás „velká neznámá“?
Právě že velká neznámá, ještě jsme ani neviděli jak hraje! Ze začátku se o ní mluvilo jako o slabém soupeři a v tom prvním kole hrál u nich HavlBrod a Technika zvítězila v prodloužení 2:1, takže tak slabá zřejmě nebude!