Musíme hrát jako celek a vyhrávat zápasy!

Písečtí jeli do Rokycan pro nějaký bod. Že je nakonec bude mrzet, že nejsou všechny tři, to se asi očekávalo méně. V průběhu utkání ale Jihočeši v Rokycanech dvakrát vedli o dvě branky, nakonec ale sobotní utkání našlo svého vítěze až v nastaveném čase, když ve druhé minutě prodloužení vstřelil rozhodující branku Pitel. Zápas také přinesl návrat Vladimíra Nováka mezi střelce a povedený výkon celého jeho nově vytvořeného tria, doplněného o Mošovského a Vondřicha. Jak vypadalo pozápasové hodnocení autora jedné branky, asistence? Postřehy druhého nejproduktivnějšího hráče Písku naleznete uvnitř článku.
Start do sobotního utkání nemohl vyjít píseckému mužstvu lépe. Po hrubé chybě v obraně Rokycan se útok složený z Nováka, Vondřicha a Mošovského prosadil poprvé. „Ve dvou jsme s Karlem Mošovským napadali beka, který pod tlakem udělal chybu, kdy mu utekl puk. Karel se ocitl prakticky sám před brankou a střelou po ledě v podstatě nedal gólmanovi šanci,“ líčí počínání druhého křídla při prvním gólu.

Vladimír Novák patřil už loni k hlavním postavám mužstva

Úvodní gól hosty „nakopl“ a útočníci Písku dostali Šulana pod permanentní zápřah. Tlak nakonec v deváté minutě vygradoval ve druhou branku Jihočechů, u které byl Novák sám autorem. „Za naší modrou čárou jsme si vyměnili puk s Karlem Mošovským, já poté naznačil střelu, ale ještě jsem chtěl Karlovi přihrát. Puk ale trefil obránce Rokycan, od něhož zamířil do branky,“ popisuje moment, kdy šli Písečtí do dvojbrankového vedení, které si kádr vedený Rybáčkem a Malým bez větších potíží pohlídal do první přestávky.

Začátek druhé třetiny byl ale pro hosty černým snem a dvě přesilovky znamenaly vyrovnání Rokycan. „My dáme dva góly, ale potom se začneme být zbytečně vylučovaní a děláme jednu chybu za druhou. Tohle se nám nestalo poprvé. Vždycky se dostaneme do vedení a nakonec to takhle končí,“ mrzí třiadvacetiletého útočníka. Ve třetí třetině se prakticky stejná situace opakovala ještě jednou. Branka Radka Hovory v osmačtyřicáté minutě znamenala průběžné vedení 4:2 z pohledu Jihočechů a málokdo z domácích fanoušků v tu chvíli věřil na body.

Aktivní Tureček ale v přesilovce snížil a pět minut před závěrečnou sirénou dorovnal skóre Pavlis. Utkání tak hledalo svého vítěze až v prodloužení. „Máme hodně trestných minut. Zápas se nedá hrát ve čtyřech ale v pěti, pokud chceme vyhrávat,“ podotýká autor dvou kanadských bodů. Podle průběhu utkání může písecké hráče mrzet ztráta jednoho bodu, podle postavení v tabulce však můžou dva body těšit. „Na tři body jsme určitě měli. Je škoda, že jsme to neudrželi, ale nakonec jsme za dva body rádi,“ konstatuje.

Útočné trio Mošovský – Vondřich – Novák svými rychlými přesuny do útočného několikrát zaměstnalo Šulana, přičemž se po zaznamenaných brankách ukázalo jako produktivní. „Byl to druhý zápas, který jsme spolu v tomhle složení odehráli a je vidět, že si na sebe začínáme zvykat. Myslím, že nyní to bude jenom lepší,“ má Novák jasno. Nejlepší střelec v barvách Písku ze začátku sezóny držel téměř měsíční brankový půst, který se mu v Rokycanech podařilo ukončit. Věří, že gólem vše vrátí do starých kolejí? „Doufám, že to tak bude. Každý zápas není stejný a mně tam poslední dobou góly zkrátka nepadaly. Důležité je, abychom hráli jako celek a vyhrávali zápasy,“ dobře ví útočník s dvaačtyřicítkou na zádech.

Vladimír Novák hraje v Písku již druhým rokem a dosavadní působení si pochvaluje. „V Písku je kvalitní mužstvo a měla by tady být rozhodně první liga. Proto jsem do Písku sám šel, abych pomohl k postupu a aby se zde první liga hrála,“ podotýká. Od loňské sezóny se změnil systém celé soutěže a v tabulce je namísto dvanácti hned dvacet mužstev. Jak na nový řád Novák pohlíží? „Mně je to v podstatě jedno, hlavní je, abychom vyhrávali. Určitě je to náročnější a vyrovnanější, než v loňské sezóně. Do sedmého místa je tři body rozdíl, takže je důležité vyhrávat každý zápas a body musíme získávat, nikoliv ztrácet,“ uzavírá.

Generální podporovatel

Partneři

Partneři ligy