Na chebské kluziště zavítají Králové

Ve středečním čtvrtém kole odcestuje áčko do dalekého Chebu. Tam bude bojovat o prodloužení své neporazitelnosti a natáhnutí šňůry na šest výher v řadě. Domácí však mají výhodu svého prostředí a navíc v letošní sezóně ve dvou vzájemných střetech vždy zvítězili. Dokáže Písek konečně přelstít soupeře? Nebo chebští hráči ukončí Králům jejich vítěznou vlnu? To vše se dozvíme uprostřed týdne, úvodní vhazování je naplánováno na 18 hod.

HC Stadion Cheb

Hokejisté v lednu odehráli šest utkání, na úvod Nového roku se domácí střetli s Táborem, ve vyrovnané bitvě rozhodlo až prodloužení a hráči od Jordánu si odvezli výhru těsně 1:2. Další dva boje čekal Stadion venku, na ledě Benátek zvítězili 2:3, poté překvapivě padli na kluzišti Klatov 4:0. Pak se vrátili chebští na svůj led, kde v odvetě prohráli 2:3 s Benátky. Dalším soupeřem byly Řisuty, které nestačili 7:3. Poslední souboj byl k vidění v sobotu v Děčíně, ten došel pro výhru těsným výsledkem 5:4. Cheb je na 11. místě se 40 body.

IHC Králové Písek

Jihočeský tým hned v úvodu ledna zažil prohru na ledě Pirátů 6:2. Od té doby sehrál se soupeři dalších pět zápasů v nichž nepoznal přemožitele. Vše nastartoval Jablonec, ten doma padl těsně 3:4. Poslední kolo v základní části přivítali písečtí Kobru konečným výsledkem 5:1. Pak už začala nadstavba, do které žluto-modří vstoupili s přehledem a odnesl to znovu Jablonec 3:5. Další dvě kola hráli naši hráči před svým publikem s Klatovy si domácí poradili 4:2. Pátá výhra v řadě přišla v sobotním boji s Hronovem s výsledkem 3:0. Králům patří 8. post s 50 body.