Menu Další Zavřít Zavřít
Preview k zápasu
     17.01.2019       Martin Dokulil

Na led domácího výběru přijedou Ďáblové

V sobotním klání čeká hokejisty od Otavy další soupeř, který přijede z Nového Jičína. Oba celky se spolu v letošní sezóně potkali, kdy Ďáblové nakonec na svém stadionu dokázali žluto-modré porazit až na samostatné nájezdy. Písecký výběr je v tomto duelu pasován do role mírného favorita. Utkání začíná od 17 30 hod, kdy bude vhozeno úvodní buly.

Jihočeši se po delší době dostali na vítěznou vlnu. V posledních dvou duelech dokázali porazit silné soupeře. Nejprve na ně nestačili Bobři, které žluto-modří porazili 4:3. Ve středečním střetu na ně čekala Žihadla, která svedla velmi vyrovnaný boj na ledě Písku, ale nakonec domácí dokázali zvítězit konečným výsledkem 3:2.

V tabulce se Jihočeský tým nachází na čtvrté pozici se ziskem 38 bodů.

Písečtí se mohou spolehnout na brankáře Hausera, který z největší pravděpodobností bude chytat i v sobotu. Z obrany vyčnívá kapitán Parýzek (4+20). V útočných řadách se daří nejvíce dvojici Sýbek (21+21) a Hučko (13+25).

Nový Jičín má v posledních dvou střetech jednu výhru proti Pelhřimovu 4:3 po prodloužení. A jednu prohru, kdy je Valašské Meziříčí na svém stadionu porazilo 4:2.

Ďáblové jsou na šesté příčce se ziskem 39 bodů.

Nejlepšími hráči jsou Adamík (4+6). Z útočných řad je to dvojice Poruba (13+16) a Lehečka (7+17).

Oba týmy na sebe v letošním ročníku narazili pouze jednou a to ve 20. kole. Ďáblové ve své aréně dvakrát prohrávali, ale dokázali srovnat krok ve vyrovnané bitvě a dovést duel do prodloužení. V tom se ani jeden z celků nedokázal prosadit a tak rozhodovaly nájezdy, ve kterých vítěznou trefu zařídil Poruba a domácí tak vyhráli konečným výsledkem 3:2.


×
Dnes v 18:00 | Muži
HC Kobra Praha
IHC Písek