Na písecké juniory čekají vyřazovací boje! Jak vůbec vypadá tým vedený trenérem Volfem?

Základní část čítající dvaačtyřicet zápasů je za námi a nyní se musí juniorské organizace připravit na play-off, které startuje již zítra. Písek opanoval skupinu Jih a vyzve silný tým z Brna – Techniku. Hraje se na tři vítězné zápasy. Osud toho prvního se začne psát zítra v 18:15.

Juniorské mužstvo Písku zářilo po celou sezónu a našlo se pouze pár týmů, které dokázali zastavit rozjeté Krále. Žluto-modří hokejisté odcházeli se sklopenou hlavu pouze osmkrát a celkově si vysloužili 101 bodů. Suverénní Přerov ukořistil o čtyři body více.

Trenérský štáb má k dispozici několik hokejistů, kteří v této sezóně nastupovali o patro výš. Početnou skupinu tvoří hráči Českých Budějovic a Plzně. Indiáni jsou vidět především v brance, kde se pravidelně střídá Jakub Vondraš a Jan Lokajíček. Oba brankáři podrželi svůj tým v nejkritičtějších situacích a značná porce bodů jde i za nimi. V brankovišti se ale objevoval i Marek Kadlec, který v tomto ročníků oblékal například dres Radomyšle.

V obranných řadách pak najdeme kapitána mužstva Jana Kurfürsta, který obléká kapitánské céčko po zásluze, neboť nevynechal jeden jediný duel. Vedle Kurfürsta působí produktivní bek Lukáš Kulvejt či důrazný Matouš Hail, který si střihl několik zápasů v A-týmu.

Na hokeji jsou nejkrásnější góly. O ty se starali hlavně útočníci. Nejlepším střelcem a zároveň nejproduktivnějším hráčem je píseckým fanouškům známý Yahor Hrakholski (31+18). Čichem na góly se taktéž pyšní Jaroslav Kreuzman, jehož rány z první děsí brankáře napříč soutěží. Kreuzman nasázel devětadvacet gólů. Fanouškům zřejmě jako první padne do oka poněkud neurostlý hráč s číslem 20. Jedná se o velmi šikovného a rychlého hokejistu Daniela Hálu, který svými přihrávkami zásobuje hlavně nejproduktivnějšího hráče mančaftu.

Soupiska juniorů

Brankáři: Jakub Vondraš, Jan Lokajíček, Marek Kadlec

Obránci: Jan Kurfürst, Lukáš Kulvejt, Matouš Hail, Radek Dohnal, David Kouba, Martin Mikeska, Lukáš Polák

Útočníci: Yahor Hrakholski, Jaroslav Kreuzman, Ondřej Pešek, Tomáš Hollar, Richard Pitel, Daniel Hála, Alois Dubský, Kryštof Kovařík, Marcel Kříž, Adam Ryba, Filip Andrle, Josef Lechnýř, Ondřej Sládek, Adam Sochor

* Hráči, kteří již nemohou nastoupit z důvodu dosažení zápasového limitu ve vyšší soutěži nejsou jmenováni.

Kdo bude první překážkou v play-off?

Dvakrát po sobě se na píseckém zimním stadionu představí silný tým Technika Brno. Tento celek skončil ve své skupině na druhém místě a pyšní se hlavně solidní ofenzivní sestavou. V elitní čtyřce kanadského bodování celé soutěže nalezneme hned tři hokejisty oblékající dres Techniky. Jedná se o Tomáše Čoupka (32+50), Alexe Severa (36+39) a Erika Pospíšila (38+32). Vše svědčí tomu, že k vidění bude velmi vyrovnaná a gólová partie.

Vzájemná utkání v sezóně

Tyto dva týmy na sebe narazily v probíhající sezóně dvakrát. Nejprve se představil Písek v Brně a Králové doslova Techniku deklasovali. Jihočeši zvítězili nekompromisně 7:1. Druhé vzájemné utkání se odehrálo u řeky Otavy a zápas to byl více než vyrovnaný. Po šedesáti odehraných minutách se nenašel vítěz, a tak došlo na prodloužení, ve kterém se štěstí usmálo na Techniku.

Generální podporovatel

Partneři

Partneři ligy