Menu Další Zavřít Zavřít
Preview k zápasu
     02.10.2010       Tomáš Němec

Na sobotní utkání za favoritem první ligy, do Ústí nad Labem

Pro IHC KOMTERM Písek začíná série proti opravdu silným soupeřům, kteří se v minulé sezoně prali o přední příčky. První utkání z této série čeká hráče Suchánka a Míky v Ústí nad Labem. I v letošní sezoně patří Severočeši k favoritům první ligy a proti nováčkovi budou chtít ukořistit všechny tři body. Jestli se jim to podaří uvidíme dnes. Úvodní buly bude vhozeno v 17. hodin.

HC Slovan Ústečtí Lvi

Jak již jednou zaznělo, Ústečtí Lvi patří k hlavním adeptům na první příčku v tabulce. Severočeši se aktuálně nacházejí na třetí příčce. Bilance Lvů je výborná. Dvakrát zvítězili za tři body. Stejným počtem se radovali z výhry v nastaveném čase. A pouze jednou svému soupeři podlehli. To, že Ústí nad Labem má skvělou ofenzívu netřeba připomínat. Vyjádřeno číslem, pět utkání, devatenáct vstřelených branek. Obrana také stojí za zmínku Zdeněk Orct s Pavlem Francouzem lovili kotouč ze své brány pouze jedenáctkrát.

Zápasy HC Slovan Ústečtí Lvi

Start do nové sezony měli ústečtí hokejisté vynikající. Na úvod porazili našeho jihočeského rivala – Tábor v poměru 3:1. Druhé utkání odehráli Lvi taktéž na domácím kluzišti, tentokrát přijel jeden z adeptů na první místo – Chomutov. Z tohoto utkání vyšli jako vítězové opět hráči Ústí nad Labem, i když až po prodloužení. Třetí zápas v pořadí čekal Ústecké bojovný soupeř ze Znojma, ale i v tomto zápase se z výhry radovali hokejisté Ústí po samostatných nájezdech. Ve čtvrtém kole Lvi poprvé v sezoně nezískali ani jeden bod. Jejich přemožiteli se stali hokejisté Dukly Jihlavy. V posledním zápase si Ústečtí spravili chuť na týmu z Benátek nad Jizerou, které přehráli jasně 5:0.

HC Slovan Ústečtí Lvi - HC Tábor 3:1 (1:0, 1:0, 1:1)

HC Slovan Ústečtí Lvi - KLH Chomutov 5:4p (2:1, 1:3, 1:0 - 1:0)

Orli Znojmo - HC Slovan Ústečtí Lvi 3:4sn (0:2, 1:0, 2:1 - 0:0 - 0:1)

HC Slovan Ústečtí Lvi - HC Dukla Jihlava 2:3 (0:0, 2:2, 0:1)

HC Benátky nad Jizerou - HC Slovan Ústečtí Lvi 0:5 (0:0, 0:4, 0:1)

Hráči HC Slovan Ústečtí Lvi

Mezi nejproduktivnější hráče Ústí nad Labem patří: Robin Hanzl, který má průměr jeden bod na zápas. Podařilo se mu dvakrát vstřelit gól a na třech se podílel svou asistencí. Druhý v pořadí je Marek Čurilla, který v minulé sezoně hrál za barvy extraligového Kladna. Tento útočník za Ústí v letošní sezoně vstřelil tři branky a u jedné sistoval. Dalším čtyřbodovým hráčem je Milan Mikulík, ten se dvakrát radoval ze vstřeleného gólů a u dvou branek asistoval. Dalšími produktivními hráči jsou: Martin Šagát (0+4). Juraj Majdan (0+4). Richard Diviš (2+1).

Ústecká defenzíva se v letošní sezoně opírá o velmi zkušené hráče. Mezi ně bezesporu patří Miloslav Gureň, bývalý hráč Ocelářů Třince či Litvínova. Dalším stabilním obráncem je Jan Klobouček, který přešel v průběhu sezony 2004/05 z tehdejšího Chemopetrolu Litvínova. V defenzívě Ústí však můžeme najít i juniora, který se mezi konkurenty rozhodně neztrácí. Je jím Ondřej Holomek, tento ústecký talent v letošní sezoně nasbíral již pět kanadských bodů.

Ústeckou svatyni hájí dvojice Pavel Francouz a velezkušený Zdeněk Orct. První jmenovaný strávil na ledě 185 minut, při kterých inkasoval 6 branek. Úspěšnost zákroků Pavla Francouze je 94,04. Zdeněk Orct má statistiku 126 odchytaných minut, při kterých pětkrát lovil kotouč ze své brány. Úspěšnost zákroků přesahuje hranici čísla 92.

Soupisky obou mužstev z předchozích utkání:

HC Slovan Ústečtí Lvi:

Francouz - Pojkar, Klobouček, Zeman, Hořava, Gureň, Poživil, Holomek - Janků, Čurilla, Pazourek, Hovorka, Diviš, Šagát, Majdan, Hanzl, Rod, Kanko, Mikulík Ludvík.

IHC KOMTERM Písek:

Jágr - Vomela, Mazanec, Vrablík, P. Novák, Výborný, R. Procházka, Jank, Kalečík – Pšurný, Dragoun, Kellner - Polodna, Ferebauer, Kudrna - V. Novák, Stejskal, Slavík - Šulčík, Bláha, Ježek.


×
Dnes v 19:00 | Muži
IHC Písek
HC David Servis České Budějovice